4 Şubat 2016 Perşembe

Anne Karnında Bebek Ne Zaman Hıçkırmaya Başlar?
Bebeğim 26. haftadan beri zaman zaman hıçkırıyor, hıçkırığı ilk fark ettiğimde,  -nasıl olduğunu kitaplardan okumuş olduğum halde-  kalp atışı gibi düzenli aralıklar ile karnımda zıplaması beni biraz endişelendirmişti, ancak bu endişelendirmeyi gerektiren, bebeğe rahatsızlık veren bir durum değil.


Anne karnında bebek hıçkırığının bilimsel nedeni tam olarak bilinmiyor. Olgunlaşmamış sinir sistemi kaynaklı normal bir refleks olarak değerlendiriliyor. Bebeğin hıçkırması,  diyafram kasını güçlendirerek nefes alıp vermesi için hazırlanmasını sağlıyor. Hıçkıran bebeklerin emme refleksinin de daha güçlü olduğu gözlemlenmiş.

*Hıçkırıklar düzenli olarak beslenme sonrası başlabilir.

*Bebek hıçkırması çoğu gebelerde 31. haftadan itibaren başlıyormuş.Anne Karnında Bebek Ne Zaman Hıçkırmaya Başlar?, Anne Karnında Bebek Hıçkırması, Anne Karnında Anne Karnında Bebek Hıçkırması Nasıl Anlaşılır?, Anne Karnında Bebek Hıçkırması Neden Olur?, Anne Karnında Bebek Hıçkırması Nasıl Hissedilir?,  Anne Karnında Bebek Hıçkırması Ne Kadar Sürer?,  Anne Karnında Bebek Hıçkırması Nedeni, Gebelik Anne Karnında Bebek

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver