12 Ağustos 2015 Çarşamba

4 Hafta 4 Günlük Bebeğim

 Allah 'isteyen' herkese nasip etsin ki gelmesini istediğimiz ilk zamanda, çikolata kistime rağmen bebeğimiz  küçük ve hızlı bir süpriz ile geldi.

Gebeliğimi oluşumudan 2 hafta sonra gördüğüm güzel bir rüyayı takip eden,  kasık ve karın  ağrılarından anlamıştım, itiraf etmeliyim ki bir doktor gibi gözlemledim kendimi. 3,5. hafta sonunda evde 4. hafta sonuna kadar 5 gün çubuk testlerden yaptım, ilk yaptığım 3 gün testlerinde çizgiler hafif belirgindi, her gün 2. test çizgi koyuluğu artıyordu, evde yapılan testler netlik vermese bile onu izlemek de mucize birşey.

5. gün sonunda aynı gün yaptığım 3 testte çift çizgiyi görünce ertesi gün doktoruma gitmeden doktorumun olduğu Medicalpark hastanesine gidip kan testi yaptırdık,  40 dakika sonra çıkan testi aldığımızda yukarıdaki gibi 'pozitif veya negatif' bir açıklama yoktu, 0-25 de yukarısı olan hcg hamile olduğunuzun göstergesiysi, benim hcgm 2537 çıkmıştı, eşim rapor odasından çıktıktan sonra kağıdı kadın doğum bölümünde girişte duran bir görevlinin eline sıkıştırıp 'bunun anlamı nedir acaba?' dedi, görevli bana bakıp 'hamilesiniz' dedi.

Bu arada bünyeye bağlı olarak hcg seviyelerinin haftaya göre yüksek olması çoğul (ikiz, üçüz) gebelikleri de gösterebiliyor.

Burada güzelce anlatıyorum ama gebelik sürecinde,  herşey atlatıldıkça başka birşey düşünmenize neden olan gelişmeler var, üstelik benim gibi herşeyi araştırıp soruşturan bir yapınız var ise..

Hamilesiniz.. cümlesi ile bitmiyordu her şey, daha kesenin oluşumu, bebeğim kalbi duyulacaktı. Her gebelikte oluşabilecek riskli durumlar vardı.

Her zaman ki gibi  şükredip sevinerek hastaneden ayrıldık.

 (kese görünümü)

Dün gittiğimiz ilk doktor kontrolümüzde, yaklaşık olarak 4 hafta 3-4 günlük olan bebeğimizin 6 mm lik kesesini gördük. Allah nasip eder ise bir daha ki doktor kontrolümüzde inşallah kalbini dinleyeceğiz.

Yani bebek büyümesi birbirini takip eden 'bu da oldu mu? bu da sağlıklı oldu mu?' soruları ile geçen bir serüven..

Bebeğimiz bugün tamamlandığında 4 hafta 6 günlük olacak, 4 hafta iken bir haşhaş tanesi boyutunda olan bebeğimiz şu anda bir elma çekirdeğinin yarısı kadar minik. 


İstediğimiz ilk ayda bebeğimizin gelmesi ile bebek konusunda 'kendinizi çok sıkmayın, rızkı oluştuğunda o zaten gelecektir.' demeye hakkım vardır umarım,  hayatta her zaman herşeyin bir nedeni olduğuna ve 'ben üstüme düşeni yaptıktan sonra' yaratanın şükürle beraber en doğrusuna karar verdiğine inanırım, bu inancımı yitirip isyan ettiğim zamanlarda hayatımın daha iyiye gittiğini hiç görmedim, bu yüzde her zaman pozitif olmaya, hayatta zor durumların da olabileceğine önemli olanın güçlü olmak, şükretmek gerektiğine inanıyorum.

Bu konuyu internette çok fazla durumunu anlatan, özellikle çikolata kisti olup çocuk sahibi olamayacağını düşünüp üzülen bayanlar için yazdım, hiç bir şey için üzülmeyin vakti geldiğinde herşey olacağı yerde olur. 

Birbirimizden dualarımızı esirgemeyelim efendim..4 Hafta 4 Günlük Bebeğim, 4 Hafta 4 Günlük Bebek, 4 Hafta 4 Günlük Bebek Görüntüleri, 4 Hafta 4 Günlük Bebek Kaç mm Olmalı?, 4 Hafta 4 Günlük Bebek Gelişimi, 4 Hafta 6 Günlük Bebek, 4 hafta 6 günlük gebelik ultrason, 4 hafta 6 günlük gebelik belirtileri, 4 haftalık gebelik ultrason görüntüsü, 4 haftalık gebelik kesesi, 5 haftalık gebelik kesesi, gebelik kesesi görüntüleri, gebelik kesesi ölçümü normal değerleri, Gebe blog, Hamile Olduğumu Nasıl Öğrendim?, Hamile Olduğumu Nasıl Öğrenirim?, çikolata kisti ile hamile kalınır mı, çikolata kisti ile hamile kaldım, çikolata kisti ile hamile kalanlar, bebek kesesi ne zaman görülür, çikolata kisti ile hamile kalmak mümkün mü?, bebek kesesi görüntüsü, 4 hafta 6 günlük gebelik, 4 hafta 6 günlük gebelik ultrason,

6 yorum:

Adsız dedi ki...


Rabbim hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah :) Bol bol okuyup üfle kendine.O endişe işte annelikmiş. Yüreğe düşen ateş, hep bir endişe. Aynı zamanda sevinç mutluluk..
Güzel günleriniz olsun inşallah

FERİDECO dedi ki...

Canım benim hayırlı uğurlu olsun Allah bana da nasip etsin inşallah sağlıklı sıhhatli kucağına almak nasip etsin Mevlam

Neşetuana dedi ki...

Melike Uysal Okkalı ; Amin. teşekkür ederim. :)

Neşetuana dedi ki...

FERİDECO ; amin, teşekkür ederim. hayırlısı ile size de nasip olsun inşallah.

Nesrin dedi ki...

Tebrikler, inşallah sağ salim aranıza katılır minik bebek:)

Neşetuana dedi ki...

Nesrin; teşekkür ederim, inşallah :)

muhasebe programları - indir - ilan ver