2 Temmuz 2015 Perşembe

İftarda PiknikBir değişiklik oluşturmak için plan yaptım ve dün yemeklerimizi hazırladıktan sonra iftar için piknik alanına gittik. :)

Biraz erken gitmiştik ve oruç tutmayan çoğunluk mangal keyfi yapıyordu, ben mangal keyfi yerine zeytinyağlı sarmalarımın daha lezzetli olacağını düşünerek onları hazırlayıp götürmüştüm ancak mangal kokuları o kadar baskındı ki oruç tutuyor iken rahatsız edici boyuta ulaşıyordu, piknik alanına mangalsız gitmek doğru değildi, olsundu, Neşe ertesi gün mangal için hazırlık yapıp hırsla yine piknik alanına gidecekti. :)

Dünkü piknikli oruç açma aktivitemiz oldukça güzel geçti, etrafımızdaki bir kaç masada oturan insanlar da oruçluydu, ezan sesi sahile gelmediğinden masadan masaya 'okundu mu? okundu mu?'sözleri dolaşıyordu hoşuma gitti.


Biz bugün yine oruç açmak için piknik alanına gidiyoruz. Evde otururken bazı günler klimasız durulmuyor ama sahil oldukça serin öyle ki ben hırka giymeden duramıyorum.

Dışarılara çıkın, sofranıza ihtiyaç sahiplerini dahil edin, ihtiyaç sahibi insanların sofrasına  konuk olun, aşevlerindeki yemeklere katılın.İftarda Piknik, Piknikli İftar


1 yorum:

FakeAudrey dedi ki...

bende piknikte illaha mangal zihniyetini anlamıyorum. Ne güzel kimseye rahatsızlık vermeden keyifli vakit geçirmişsiniz. Biz yeşilköyde oturuyoruz haftasonları resmen sahilde mangal yapanlar yuzunden sis oluşuyor. Çok şikayetçiyiz ancak kimse birşey diyemiyor ne yazık ki.

muhasebe programları - indir - ilan ver