14 Mayıs 2015 Perşembe

Yaprak Biti İle Organik MücadeleKapalı balkonumdaki minik çam ağacı, kalanchoe,benjamin  ve kolyoz (yaprak güzeli) bitkileri 2-3 aydır bitki böceklerinin istilasına uğradı, yapraklarının çoğunu ne yazık ki kaybettik, canlılıklarını yitirdiler, bu esnada hiç bir kimyasal yöntem denemeyerek,

bir miktar suda çok acı toz biber ile kaynattığım sıvıyı süzgeçten geçirerek sprey şişeye doldurup, bitkilere günde 2 defa sıktım, bu yöntemi böcekler bitkiyi sarmadan önce 'ön bakım' olarak uyguluyordum ancak bu yıl geç kaldığım için çok işe yaramadı.


4 su bardağı suya (1 lt oluyor) , 2 yemek kaşığı arap sabunu, 2 yemek kaşığı sıvıyağ, 3 diş ezilmiş sarımısağı ekleyin. sprey kutuya yerleştirerek bitkilere günde 2 defa sıkın. Sarımsak spreyin püskürtme yerini tıkayabiliyor o yüzden sprey şişeye doldururken süzgeçten geçirmeyi unutmayın.

Bu yöntem ise adaçayıma yapışan bitki bitlerini ertesi gün öldürmüştü. Çok mecbur kalmadıkça kimyasal yöntemlerden uzak durup organik yöntemleri kullanarak bitki zararlılarından kurtulacağım.

Yaprak Biti İle Organik Mücadele, Yaprak Biti İle Doğal Mücadele, Yaprak Biti Arap Sabunu, Yaprak Biti Mücadelesi, Yaprak Biti Nasıl Yok Edilir?, Yaprak Biti Nasıl Oluşur?, Yaprak Biti Nasıl Olur?, Yaprak Biti İle Biyolojik Mücadele, Beyaz Küflü Yaprak Bitinden Kurtulma

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver