2 Mart 2015 Pazartesi

Fikri Mühim Nestle Coffee Mate Kahve Kreması

Fikri Mühim'den geçtiğimiz haftalarda, güzel bir hediye olarak, 1 paket Nescafe, 1 paket Nestlé Coffee Mate Köpüklü kahve kreması ve şirin bir kahve kutusu gelmişti. 


Ben en çok demir olan şirin kutusunu beğendim. :)

Nestlé Coffee Mate Köpüklü kahve kreması, dünyada ilk köpüklü kahve kremasıymış.

Kahveyi önerilen miktarda 1 tatlı kaşığı nescafe, 3 tatlı kaşığı kahve kreması kullanarak yaptım. Belirtildiği gibi yoğun bir köpük oluşumu görmedim, köpük konusunda abartı olduğunu düşünüyorum.

Kahvenin tadına gelince, ben beğenmedim, şeker kullanmadım yine de şekerliydi.  2 yudumdan sonra içmeyi bıraktım ve kahveyi olduğu gibi döktüm. :( 

Eşim kahve çok sever, o da kremalı kahveyi şekerli buldu ancak benden daha çok beğendi. Eğer beğenmemiş olsaydı ben içmediğim için çöpe atmış olacaktım.

Kahve tiryakisi arkadaşlarımıza da ikram ettik. Köpürme konusunda herkes aynı fikirdeydi, köpürme hiç yoktu, 3 tatlı kaşığı kahve kreması katmak herkese fazla geldi, daha az (1 tatlı kaşığı) uygulama tercih edildi.
Benim gibi beğenmeyen bir kaç kişi daha vardı.

Kahve aşırı içmem ama kokusunu çok severim ve daima taze süt ile tüketirim. Bu deneyimden sonra da kahve kremalarını hiç mi hiç sevmediğimi anladım. 

Nestlé Coffee Mate Köpüklü kahve kreması, Türkiye'de pazar payını bulmayacağını düşündüğüm bir ürün. Gıda ürünlerinin ülkelerde, damak tadı ve benimsenmiş alışkanlıklar üzerine oluşturulmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum, Türkiye'de insanların ihtiyacı olan daha çok taze, doğal ve katkısız ürünler.

Siz de  Nestlé Coffee Mate Köpüklü kahve kremasını denediyseniz, yorum olarak fikirlerinizi paylaşarak herkesin farklı yorumları da  bilmesini sağlayabilirsiniz.

Fikri mühim'e teşekkür ederim.


Fikri Mühim Nestle Coffee Mate Kahve Kreması, Fikri Mühim Nestle Coffee Mate,Dünyanın İlk Köpüklü Kahve Kreması, İlk Köpüklü Kahve Kreması, Nestle Coffee Mate Nasıl Yapılır?, Nestlé Coffee Mate Köpüklü, Fikri Mühim Blog, Fikri Mühim Nedir?, Nestlé Coffee Mate Köpüklü Kahve Kreması, Kahve Kreması

1 yorum:

Kuzununannesi dedi ki...

Cok tesekkurler o zamannn askla kullanın , sevgıler


www.kuzununannesi.com

muhasebe programları - indir - ilan ver