26 Şubat 2015 Perşembe

Vestel İnternet Sitesi
Vestel İnternet Sitesinden Alışveriş yaparsanız başınıza gelecekler hakkında şikayetvar.com'da yer alan tüketici yorumları; 


Vestel'in internet sitesinden 21.01.2015 de kredi kartım ile taksitli olarak VESTEL SMART 40PF7070P 102 EKRAN LED TV (40 inç) bir tv aldım, alımdan önce iade olabilecek bir durumla karşılaşabilirim diye satış sözleşmelerini her zaman sayfa sayfa bile olsa okurum, okuduktan sonra almıştım.

Bir kaç gün bekledikten sonra tv kargo ile teknik servise gönderildi ve kurulum için geldiler, kanal yüklemesi sırasında teknik servis televizyonun bozuk olduğunu görünce bütün aparatları ve faturası ile beraber toplayıp götürerek, değişim sağlanacağını söyledi, 1 hafta böyle bekletildim. Daha sonra Vestel müşteri temsilcisi arayarak aynı ürünün stoklarında olmadığını söyleyip, hediye çeki veya farklı bir ürün gönderebileceklerini söyledi, ben bunları kabul etmeyerek ücret iadesini rica ettim. 'tamam' dediler.

Bu arada stoklarında olmadığını söyledikleri satın aldığım ürün, internet sitelerinde hâlâ satılıyor! Alırsanız başınıza gelecekler..

Bir kaç gün sonra beni tekrar arayarak, kredi kartım ile ödemesini yapmış olmama rağmen ücret iadesinin yalnızca havale yolu ile yapılabileceğini, bunun için de kimlik fotokopimi ve ürün alırken faturayı kimin adına aldıysam onun banka hesap bilgilerini iletmemi istediler. Ürün ücretini ben kredi kartım ile ödüyorum ama fatura kimin adınaysa ödemeyi ona yapacaklar!! İstedikleri belgeleri de ilettim, nüfus cüzdanım ile de ne yapacaklarını bilmiyorum, nüfus cüzdanım kullanılarak yaşanabilecek sahtecilik durumlarında suçlayacağım tek yer ; Vestel firması.

Bir ara da durum için mahkemeye başvuracağımı söyledim ve yine beni arayıp 'o zaman bozuk ürünü size geri getiririz' dediler. 'Getirirseniz teslim almam' dedim.. Şaka gibi değil mi?

İstediklerini iletmemle sorun bitti sanmayın, daha sonra noter onaylı belge, dilekçe, ürünü alırken faturaya kimin adına aldıysam onun da nüfüs cüzdanı, telefonu, vekalet belgesi, noterden onaylı parayı istediğine dair belge.. 

Dilekçeyi, nüfüs cüzdanını iletiyorum noterli belge getirin diyorlar. Tam komedi.. Kendi paranızı almak için bunlarla uğraşmanızı istiyorlar. Nasıl rezil bir tutumdur bu? Sanki yapacakları 'bana benim paramı geri vermek' değil de sadaka veriyorlar!


Bu arada ürünü kredi kartım ile taksitli olarak aldım ve bozuk gönderip geri aldıkları ürünün 2. taksidini bile bu ay ödedim. Yazıklar olsun Vestele!

Ödemeyi havale olarak yapacaklar ya,  benim kredi kartımda ürün satın alınmış gibi her ay taksitli tutar ödemesini yapacağım ve kartımda görünecek. Vestel internet sitesinde yer alan satış sözleşmelerinde; 'kredi kartı ile yapılan ödeme iadesi yine kredi kartına yapılır' yazıyordu, bunu da kendilerine ilettim ve bugün baktım  satış sözleşmelerini komple değiştirmişler, kendi satış sözleşmelerinden bihaber Vestel'i aydınlattığım için kendime teşekkür ediyorum! 

Ben söylemesem nasıl satış sözleşmelerini değiştireceklerdi?

Vestel, Zorlu holding'e ait bir kurum. Ahmet Nazif Zorlu ve Zeki Zorlu tarafından yönetiliyor.

Ahmet Zorlu'nun bir röportajında ''Annem babam bize derdi ki, haram yemeyeceksin, yedin mi bir şekilde çıkar.'' dediğini okumuştum. (!!)  Vestel, yapmadıkları iade sürecinde beni zamansal, psikolojik ve maddi açıdan oldukça uğraştırdı ve yıprattı.  

Vestel Gururla Yerli;

Az önce de beni aradılar ve  'ücretinizi iade etmeyeceğiz' dediler. 'rezalet bir firmasınız' diyerek telefonu kapattım. Artık gülüyorum Vestel'e.. Şaşkınlık içindeyim.

Dolandırıcılar..

Hakkımı helal etmiyorum, onlara geçmiş olan bir kuruşumdan bile hayır görmesinler!
 

Vestel'den sakın bir ürün satın almayın, şikayet vardaki yorumlardan da anlayacağınız üzere ahlak kurallarına uygun çalışan bir firma değil VESTEL.. 

ben bir hata ettim siz etmeyin.. diğer yan kuruluşlarından da almayın, teslim etmediği bir ürün için 'ücretinizi geri vermiyoruz' diyen bir firma başınıza her türlü sorunu açabilir, sonra gereksiz yere benim gibi uğraşın durun..

Ücretinin iade edilmeyeceğini söyledikleri ürün 2 bin tl nin altında olduğu için mahkemeye değil öncelikle tüketici hakem heyetine başvurmam gerekiyor, ancak 'ücret iade etmiyoruz' dedikleri için bu durum dolandırıcılığa da giriyor. Aynı konuyla ilgili tek mağdur ben de değilim, kimse uğraşmadığı için kimbilir bu yol ile kaç kişinin hakkını yediler.. Bozuk tv'yi kasten de göndermiş olabilirler değil mi? 

 İşimi gücümü bıraktım neyle uğraşıyorum..

Bana kolay gelsin. Hakkımı uğraşarak almak için dularınıza talibim. :) 

Bir de seslendim ticaret bakanlığı beni duysun, bunlara uygun bir ceza verilmediği için bunu her tüketiciye yapıyorlar ve yapmaya devam ediyorlar.

Şikayetvar'a yazdığım yazıyı BURADAN okuyabilirsiniz.Vestel İnternet Sitesi, Vestel İnternet Satış Mağazası, Vestel İnternet Satış, Vestel Ürünleri Hakkında Yorumlar, Vestel Ürünleri Nasıl, Vestelden Alışveriş Yapmak, Ahmet Nazif Zorlu, Ahmet Zorlu, Zeki Zorlu, Zeki Zorlu Vikipedi, Zeki Zorlu Hakkında, Zorlu Holding, Ahmet Nazif Zorlu, Ahmet Nazif Zorlu Mail, Ahmet Nazif Zorlu Kimdir, Ahmet Nazif Zorlu Kimdir, Ahmet Nazif  Zorlu Ekşi, Vestelin Sahipleri, Vestel Televizyon Bozuldu, Vestelden Alışveriş, Vestel Şikayet, Vestel Şikayetleri, Vestel Şikayet, Vestel Şikayet Maili, Vestelden Ezber Bozan Teknoloji, Vestelden Memnunmusunuz?, Vestelin Alt Markaları, Vestel Nasıl Bir Firma, Vestel Bozuk Ürünler, Vestel Ücret İademi Yapmıyor, Vestel Manisa, Şikayetvar.com Vestel Televizyon, Vestel Şikayetler, Vestel Dolandırıcı Mı?, Ticaret Bakanlığına Yazı, Ticaret Bakanlığına Duyuru


2 yorum:

bakımlı anne dedi ki...

İnanılır gibi değil. Bundan önce tercih ettiğim bir marka değildi zaten bundan sonra da tercih etmem. Hakkınızı ararken kolaylıklar dilerim size. Umarım olumlu sonuçlar alırsınız

Neşetuana dedi ki...

çok teşekkür ederim, inşallah geri alabilirim..

muhasebe programları - indir - ilan ver