23 Şubat 2015 Pazartesi

Evde Bitki Beslemek
Ama içeride çalışırken hep yanımda olan çiçeklerim iseyer olmadığı için ordan oraya taşınıyorlardı. Onlar için de ahşap bir çiçeklik aldım ve hepsini yerlerine güzelce yerleştirdim. Orkideler bu defa yerlerini sevmiş olacaklar ki ilk kez yeni dallarını vermeye başladılar.

Aslında büyük olan 2 orkidem de taşınma esnasında kurumuştu, ama ben köklerini atmayıp kuru yaprakları keserek bakmaya devam ettim, onlarda yeni yapraklarını bana verdiler ama bir süre yeni dal ve çiçek hiç vermediler, şimdi bitki besini ile bakımlarını yapıyorum.

Menekşelerim yeni yerlerine uyum sağlamaya çalışıyorlar, kaktüslerim ve minik sukulentim verdiğim hiç bir emeği boşa çıkarmayıp ilgi verilmese bile inatla yaşamaya devam ediyorlar, dikenleri ile gerinerek..Beni en çok üzen bitkim menekşelerim, sulamayı aşırı yaparsanız kök zarar görüyor ve yaprakları yumuşayarak bitki ölmeye başlıyor. Ben şimdi saksı temizliğini yaptım ve zarar görmüş yapraklarını ayırdım, canlanmalarını bekliyorum, lütfen iyleşsinler. :(

Çiçekler bizim evde mutluluk kaynaklarımızdan, büyümeleri, çoğalmaları ve hep yaşamaları bizi çok mutlu ediyor. Bu güzellikleri yaradana şükürler olsun!

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver