15 Ocak 2015 Perşembe

Yağdır Mevlam Kar

(Isparta-Davrazdayım)

 Hava kaç derece bilmiyorum, Antalya'da son 10 yılda görmediğim garip bir mevsim yaşanıyor, soğuk! 
Güneşe sarılamadığım zamanlar beni ürkütür, ürkmekteyim! 

Sevgili iki gözüm Antalya, biliyorum ki en geç 2 gün sonra güneş ile yüzümüze gülümsemeye başlayacaksın. Sulu sulu şakalarını kesmeni diliyorum, bilesin ki bitkilerimin sana çok ihtiyacı var, kapalı balkonda, senin gelmeni dört gözle bekliyorlar.. Sevgili Antalya, sen Isparta değilsin, bırak kar yağdırır gibi soğuk 'yar-dır-ma-yı..'

Sebze pazarını karıştırmak için dışarı gidiyorum ya kocam beni lahanaya çeviriyor, bunu da giy, bu ince onu da giy şunu da giy  üşüme.. 
Hava soğuk, içimiz sıcak. ellerimiz üşürken kalbimiz ısıtır, eritir karları..

Saçlarım uzun ya aklım kısa değil ki. Arada bir kel oluyorum, bir günlük 'bu saç benim' oyunumuz var. Bugün benim başım kel, eşimin saçlar kızıl.. Sevgili eşim, eş nedir ? düzeltirim cümleyi 'kocam'..  ve seslenirim; 'Dünyam, dünyam..' seslerin çınlar kulaklarımda.. 'sus' bakiyim.. Sözümün kesilmesinden mütevellit saçlarımı geri isteyebilirim..

Şimdi saçım kel.. 'Saçım kel olunca aklım kısa olur mu?' cümlesindeki 'ayrıntı bozukluğunu' bulmanızı isterim. Anlam bozukluğu nedir ki? Biri ona 'anlam bozukluğu' dedi diye öyle olduğu nasıl doğruluk kazanır? Sorgulamayan beyin, deyimlerden ibrettir, biri söyler sen senelerce tekrar eder durursun.. Mösyö, yaratıcılık nerede? beyin sorgulanır mı? Günde ikibinüçyüzellibeş kere herşeyi sorgulayıp merak etmekteyim. Hayır, hayır insaları değil..

Sevgili beynim, seni severim..


Nerede kalmıştık? Antalya soğuk.. Ben zaten her zaman üşürüm. Kış dediğin dergileri karıştırıp, kestane yemek olsun istemem, yazmak isterim.

 İnstagram'da herkes zengin, hey dostum  zengin nesil geliyor, gelmiş.. Zenginlik dediğin 2 bardak sıcak süt. Ahh elektrikler kesik, ocağım indüksiyonlu.. Sütü mum ile de ısıtırız.. Dostum indüksiyonlu ocak bir harika..
Hava soğuk, portakalın kilosu 1 tl, greyfurt'un kilosu 1 tl nin yarısı, alın yiyin alamayana alın verin, 1 tl belki sizi bin türlü beladan kurtarır.

Para üstü 10 kuruş kalınca almadan çıkıyorsunuz değil mi? Ben alıyorum ya, 10 kuruşları attığım kumbaramda  100 tl para birikmiş, bilmenizi isterim. Faizi ile iade edilecek ise operasyonsuz, devlet eliyle el konulmasını isterim.

Gazeteler dedikoducu mahalle sakinleri gibi, gruplaşmaya girişmişler. Dedem çalışmayan insanların dedikodu yaptığını söylerdi hep, doğrudur efendim. Özgürlükçü olmayan gazete para kuklasıdır, tez ilk sayfaları kesile..

Hakkı gaspedilmiş her bireye adalet isterim!

Ben bu konuya nereden geldim? Meyve yiyim.. Şey..Antalya'da hava soğuk, yağmur çok yağıyor, yağmurlu havalar sıcak evinde oturan ben için bir harika ama kendimle ilgilenmediğim zamanlar oluyor, bu havada dışarıda kalanlar ne yapar? Aklım.. beni üzmek istemen bir harika, takdire şayansın.. üzülmek dediğin nefisle taçlandırıldığında kısa süren bir tatil.. Merhaba nefsim unuttun mu?.. 

Nar geldi, bana müsade..1 yorum:

yemek tarifleri dedi ki...

karı bende çok seviyorum ankarada kalmadı ama ya :(

muhasebe programları - indir - ilan ver