28 Ocak 2015 Çarşamba

Ebabil Kitap
Televizyon kanallarında reklamı dönen dua kitapları var, birisini tesadüfen görüp içeriğini beğendiğim için telefon ile aradım ve müşteri temsilcisinin arayıp adresimi öğrenmesi için kaydımı oluşturdum.

 Ertesi gün Ebabil kitap firması olduğunu anladığım kitabevinin müşteri temsilcisi, tv reklamlarında 11.90 tl olarak yalan bilgi verdiği kitabın kargosu ile 20 tl olduğunu söyledi, onu kabul edip, ses çıkarmadan 'tamam, kitap içeriğini beğendim' diyerek gönderim için adresimi verdim.


Adres verdikten sonra sürekli 'inşallah, maşallah, hakkınızı helal edin, allah razı olsun, hayırlısı olsun, çok şükür, Allahın izni ile' diye her cümlesinde 'ben dindarım' etkisi yaratmaya çalışan müşteri temsilcisi bayan, birden 'hakkınızı helal edin ben size 5 kitap, 3 kitap daha göndereyim 60 tl olsun, 5 daha göndereyim 100 tl olsun dağıtın çevrenizdekilere, sevaptır..' dediğinde dumur olmakla beraber 'hayır, benim sadece 20 tl' m var'  diyerek parasız moduna girdim, Allah'ın adını ticari işleri için kullanan firma müşteri temsilcisi 'paran yoksa biz sana gönderelim'  hani kitap dağıtmaya sevaptır dedi ya.. demek yerine 'ya allah rızası için alacaksınız bu devirde nelere 60, 100 tl vermiyoruz biz' deyince..

bana dediya bana.. hem de bana.. :D 

'Ben diğer kitabı da almıyorum hadi hadi..sizin gibiler yüzünden insanlar müslümanlıktan soğuyor.. hadi hadi 'dedim. Ben suratına telefonu kapatırken kadın hâlâ kitap fiyatları sayıyordu..

Dini kullanıp maddiyat sağlamaya çalışan insanların kökünü kazımak isterim!

5 vakit namaz kılarım, yolculuğa çıktığımda kılmadığım namazlar olur kendime söylenirim,  kapalı değilim, bir hafıza eşdeğerde kuran-ı kerimi okurum, dış görünüşüme baktığınızda bunları kesinlikle anlayamazsınız. İnsanları dini inançlarına göre sınıflandırmam, 'şu namaz kılıyor, bu kılmıyor, bu dindar, bu değil' diye konuşan, insanları sınıflandıran biri varsa 'her kim olursa olsun' onu silerim, arkadaşlık etmem, hayatımda bir rolü olamaz.

Aynı şekilde Allah'ın adını ticari işlerinde kullananların başını ezerim!! böyle insanları farkettiğimde işini bozmadan onu silmem!

Televizyonlarda çıkan reklamlardan kitap almayın, benim gibi işten güçten dışarı çıkacak vakit bulamayanlar da tanınmış kitapevlerinin internet sitelerinden alım yapsınlar..

Ebabil kitapevini kara listeye aldım, siz de alın efendim.. Denedim yorumladım, aklınızda bulunsun..


Ebabil, Ebabil Kitabevi, Dini Sömürenler, Ebabil Kitap, Televizyonda Satılan Kitaplar, ebabil kitap namazı sevdiren kitap,  ebabil kitap esmaül hüsna

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver