6 Mart 2014 Perşembe

Yastık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Kaz tüyünden, elyafına, koyun yününden deve tüyüne kadar bir çok markanın yastıklarını aldım ve denedim, geçen yıl çektiğim reflü ağrılarından dolayı kocaman reflü yastığını bile almıştım. Ve ne komiktir ki o kadar yastık uğraşılarımdan sonra mahalle mobilyacısından aldığım 40 tl'lik elyaf yastık beni uyku bozukluğu ve boyun ağrısı sıkıntısından kurtardı. 

Kaz tüyü yastıkları güneş görmeyen evlerde kullanmanın sağlıklı olduğunu düşünmüyorum, toz akarını çoğaltıyor. Makinada yıkanmaya çok uygun değiller, 30 derecede bile yıkasanız güneşte uzun süre  kurutmanız gerekiyor, yıkandıktan sonra inanılmaz kokuyorlar.

Pamuk ve yün yastıklarda da aynı durum söz konusu, yün yastıklar eskiden çok tercih edilirmiş tabii hazırlanmadan önce günlerce yakıcı güneşte bekletildiğini unutmayın, günümüze göre bakarsak kimse yünü alıp yastık yapayım günlerce güneşte bekleteyim de.. Çağın bayanlarına uygun bir çalışkanlık stili değil. :)

Visco Yastıklar, boyun, omuz ve sırt ağrıları için uygun olabilir ancak kişiye özel seçimler olması gerekiyor ki onun için de benim gibi bir çoğunu alıp denemeniz gerekiyor, bu da maddi ayıp yaratıyor. Gereksiz..


Silikon elyaf yastıklar ise ömürleri çok uzun olmasa da makinada kolayca yıkanarak güneşte kurutulabiliyorlar.

Yastık deyip geçmeyin, vücudunuza uygun yastık seçilmediğinde,  şah damarınız üzerine yatarsanız kan dolaşımı engellenerek beyne daha az kan yani daha az oksijen gider. Yastık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?, Yastık Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?, Yastık Yorumları

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver