1 Temmuz 2013 Pazartesi

Evde Kebap Nasıl Yapılır?


Dışarıda yemek yerken yemeğin tadından çok, o yiyeceğin hijyenik durumlarda yapılıp yapılmadığına odaklanıyorum. Et yıkanmış mı? Yapanların eli temiz mi? Sebzeler yıkanıyor mu? Et niye kokuyor kanlı mı pişiriyorlar? vs vs..

Hal böyle olunca dışarıda yemek yemek tam bir eziyete dönüşüyor. Şu kesin bir düşünce ki dışarıda yediğimiz bütün yemekler, en az  % 40 civarında mikrop barındırıyor. 

Bu durumlardan mütevellit, aylardır çok mecbur kalmadıkça dışarıda yemek yemiyorum. Et yemeklerini evde yapmak ilk başlarda oldukça zorlayıcı olsa da zamanla alıştım. Kebap sorununa da yeni çözümler getirerek, kuşbaşı etleri geceden baharatlayıp hazırlayarak sabah şişe geçirip pişirmeye başladım. 

Elbette ki basit bir iş değil, ama alışınca sıradanlaşıyor, sabah kalkıp kahvaltı hazırlamak gibi.. 

Şişlerdeki beyaz etler koyun kuyruğu, onları et yanmasın diye aralara yerleştiriyoruz, o yağ ile pişiyor, sonrasında da kömüre atılıyor, sakın onları yemeyin çok zararlı..


Yemek sektörünü bertaraf ediyorum şu anda değil mi? :D

Şu anda acile olan tek eksiğim şu;
 :P
Mangal firmalarını göreve davet ediyorum. esoessssss. S.O.S.
:)


Evde Kebap Nasıl Yapılır?, Mangal Modelleri, Barbekü Fiyatları, Barbekü Modelleri, Evde Kebap Tarifleri, Evde Kebap Yapımı, Büyük Mangal Modelleri, Dışarıda Yemek Yemenin Zararları

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver