28 Şubat 2013 Perşembe

Essenso Cam Kettle
Şurada bahsettiğim kettle'ımız ömrünü tamamlamış olacak ki çalışmaya başladığında inanılmaz rahatsız edici bir ses veriyordu, Annem,   mahalledeki fırının jeneratörü gibi gurrr gurrr ses veren kettle'ımızı kullanmakta kararlı ve ısrarlıydı. Bir sabah inanılmaz gerçek yaşandı ve sesli kettle kayboldu, belli ki birisi kettle'ı imha etmişti. (ben ben ben)

Tamam hikâye bu kadar. :) 

Kaybolan kettle'ın yerine Essenso marka Cam bir Kettle'ı aldım. 1.8 lt, kullanımı çok iyi. Antalya'nın suyunun ne kadar kireçli olduğunu camından görebiliyoruz, 2 günde bir kireç temizlenmesi yapılıyor ancak yine toz toz kireç oluşuyor. Kireçten bıktım!!

Oluşan kireci de su ile beraber kullanmamak için,  su kaynadıktan sonra hemen kullanmayıp kirecin dibe çökmesini bekleyin, kireç dibe çökünce karıştırmadan suyu kullanabilirsiniz.Su ısıtıcı alırken cam almak gerektiğini öğrendim, temizliği daha kolay oluyor. Essenso Cam Su ısıtıcı tercih edilebilecek iyi bir ürün. Yalnız kapağını açıp kapatırken biraz zorlanıyorum. Karanlıkta çalışırken çok güzel ışık saçıyor, fotoğrafta portakal gibi çıkmış ama yakından kırmızı gibi oluyor.

Diğer su ısıtıcılar gibi tabii ki Essenso'da biraz ses veriyor, sesli çalışan temizlik ve mutfak aletlerini hiç sevmiyorum ancak sessiz çalışan araç-gereç çok az  var..

Essenso Cam Keetle fiyatı kendi sitesinde 99 tl olarak belirtilmiş, ben 72 tl'ye aldım. Bayiler ve Avmlerde farklı fiyatlarda bulabilirsiniz.Essenso Cam Kettle, Esse Cam Kettle, Cam Su Isıtıcısı, Su Isıtıcı Yorumlar, Hangi Marka Su Isıtıcıyı Almalı?

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver