20 Şubat 2013 Çarşamba

Cam Kesme Tahtası


Türkiye'de en çok tahta ve ahşap hammaddesinden yapılan kesme tahtaları satılıyormuş. Onu takip eden ise plastikler..

Ben kesme tahtalarının tahta, ahşap ya da plastik olmasını çok sağlıklı bulmuyorum. Tahta ürünlerde tavuk, balık gibi et ürünleri kestikten sonra çoğumuz kokuyu gidermek için tahtayı çamaşır suyu ya da yoğun kimyasal ürünler ile temizliyoruz, ve bu işlem sırasında tahta sıvının bir kısmını içine çekerek hapsediyor,  onun dışında tahtaya bıçak değdiğinde oluşan çizikler tahta içerisinde bakterilerin üremesini sağlıyor. 
Yine ahşap kesme tahtaları su ile temas ettiklerinde suyu tamamen emerler, kurumaları günler sürer ve içi nemli kalan ahşap kesme tahtalarının içinde mantarlar üremeye başlar. Basit gibi görününen bir şeyin sağlığınıza etkisi ne büyük olumsuzlukta değil mi?

Camdan yapılan kesme tahtaları ise diğerlerine göre çok sağlıklı. Belki bir miktar ağır olabilir ancak bunun avantaj sağladığı durumlar da var. Cam kesme tahtasının temizliği oldukça basit, bulaşık makinasında yıkamanızı gerektirecek bir durumu da yok. 

Üzerinde balık, tavuk doğradıktan sonra bulaşık deterjanı ve sıcak su ile temizlemeniz yeterli, koku bırakmıyor, bıçaktan kaynaklanan çiziklerde olmuyor.Cam kesme tahtamı  TCHİBO    'dan satın aldım. Mutfağınız küçük ise, kaymaz lastik ayakları sayesinde ocak üstüne koyarak doğrama işlemlerinizi yapabilirsiniz.  2 adet cam kesme tahtası gönderiliyor, 30x52 cm boyutlarındalar. Kargo dahil cam kesme tahtası seti ücreti 24,99 tl.
Cam Kesme Tahtası, Cam Kesme Tahtası Fiyatları, Hangi Kesme Tahtasını Kullanmalıyız?, Cam Kesme Tahtası Nerede Satılır?

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver