6 Şubat 2013 Çarşamba

Bugünlerde Ben


Bankalara böyle uyarı afişleri asmışlar. Kulağa komik gelse de telefonda savcı, polis olduğunu söylererek insanlardan para talep eden dolandırıcılar ve onlara kanan saf insanların sayısı azımsanamayacak kadar çok. Ne diyelim gülme komşuna gelir başına. Pardon!! Lütfen bu tür şeylere itibar etmeyin, böyle bir şey başınıza gelirse, size en yakın olan karakola gidip bilgi alın, malum eve gelen sahte polislerlerde var. O yüzden en güvenilir yer karakola gidip durumu sorgulamak olacaktır.

Bu arada kontör diye bir şey kalmadı, tl artık..


Daha önce Evde yaptığım peyniri anlatmıştım. Sütaş süzme peynirin tadı ile tanıştığımdan beri geçici süre ile peynir yapmıyorum. O kadar güzel ki tadı..

Bu arada Sütaş'ın online satışı da varmış, buradan alabiliyorsunuz.   Sütaş, sürekli kendini geliştiren bir firma, online satışa açılmış bir kaç büyük gıda firmasından biri olması nedeni ile de internet gücünü fark etmiş dev bir şirket.

Diğer peynirlerinin tadının da güzel olduğunu düşünüyorum. Denemek lazım..


Hazır yeşil zeytinleri nasıl yiyebiliyor insanlar? Limon sıkılmış, yavan, kuru, lezzetsiz tadları var. En güzeli evde yapılan kırma zeytin.. Imm..


 Özsüt 'den alınan pasta, yenilemeden bagajda eridi.. :(
Antalya havası bir kış kıyamet, bir yaz güneş..


Mevlana ve tuğra motifli her şeyi çok seviyorum, tek kişilik kahve takımını da görünce aldım. Küçükken kahveden nefret eder (hâlâ çok sevmiyorum.) ve kahvelerin yanında neden su getirildiğini anlamaya çalışırdım. 

Kahvenin yanında su getirilmesi Osmanlı'dan günümüze gelmiş bir âdet. Kahve ikram edilince,  yanında su getirilir, su önce içilirse misafirin aç olduğu anlaşılır sofra kurulurmuş. 
Gözlerin devamlı kahve-su ikilisinde olduğu komik bir durum gibi. :)

Bence eve gelen misafire 'açlığını' sormaksızın sofrayı kurmak gerek. Kahveli oyunlara da gerek yok, biz böyle gördük..


Anne yemekleri emsalsiz bir şey. Kimse onun gibi güzel yapamıyor. Kimsenin elleri onun ki kadar temiz olmuyor, kimsenin mutfak düzeni onun ki kadar hijyenik olmuyor. 

Patatesli börekleri yaktığınız zaman,  kimse ANNE gibi 'yanmış gıdalar kansere neden oluyor' demiyor. Bilgili annenin hali başka oluyor. :)


İnci Yaka Bluzumu daha önce göstermiştim. Nostaljiyi üst seviyelere çıkarmak için, inci yaka bir kırmızı kazak da edindim. Benzer kıyafetlere düşman değilim.


İrish kahve bardaklarını çok seviyorum, bitkileri bardak süzgecin içerisine yerleştirerek irish bardakların içine koyup, kaynamış suyu ekliyorsunuz, 


Ve afiyet ile içiyorsunuz.


Gitar Çalma Programından önceki konuda bahsetmiştim. Amatörce canlı gitar çalmalarım da devam ediyor. Akordunu sık sık bozduğum için sesler garip çıkabiliyor.


Saz çalmak, gitar kadar kolay değil, parmaklarınızın kan topladığı zamanlar oluyor. Penaya alışmak gerek, ya da tırnak uzatabilmek.. 

Piyanom bir de kemanım olsun istiyorum..


Bu da ayakkabılar kişiliği yansıtır diyenlere 'yumurta' olsun. Yumurta :)
Böyle saçma şeyleri kim çıkarıyor?,  kapitalizmin oyunları. :P 

Parası olan herkes her çeşit ayakkabıyı alabilir, bir insanın durumu yok diye eski bir ayakkabı ya da yırtık bir ayakkabı da giyebilir, kişiliğini nasıl anlayacağız o zaman?Yalnız,  hamile bayanların çok topuklu ayakkabı giydiklerini görünce hayret ediyorum.


Bu fotoğrafa bakınca oraya tekrar gitmiş gibi oluyorum. 'Ora' dediğim 'bura' ama orada mevsim yaz!

Bugünlerde Ben, Polis Kontör Ve Para İstemez, Sütaş Süzme Peynir, Evde Peynir Nasıl Yapılır?, Sütaş Online Satış, Kırma Yeşil Zeytin, Patatesli Börek, İyi Ki Varsın Annem, Özsüt Pasta, Kahvenin Yanında Neden Su Verilir?, Kahvenin Yanında Neden Su Getirilir?, İrish Kahve Fincanı, Ayakkabı Seçimi İnsanın Kişiliğini Mi Gösterir?

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver