22 Şubat 2013 Cuma

At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır?

At kılı fırçasından daha önce de bahsetmiştik.

Hızlı kilo alıp verme, doğumdan sonra meydana gelen çatlaklar, dolaşım bozukluğu, dengesiz beslenme ile beraber bayanlarda özellikle kalça ve bacak bölgelerinde selülit oluşumu başlıyor. Portakal kabuğu görünümünde olan selülit estetik olarak görüntü bozukluğu oluşturduğu gibi aynı zamanda bir hastalık olarak belirtiliyor.

Kilolu ya da zayıf bayanlarda görülebiliyor, erkeklerde selülit oluşumu hormonal hastalıkların habercisidir.

Kola, mayonez, ketçap ve cips gibi abur cubur gıdalar selülit oluşumuna destek veren gıdalardır.

Selülitten korunma yolu olarak, günde 2 kere,  sabah ve akşam 15'er dakika olarak, at kılı fırçasını kullanarak masaj yapabilirsiniz.. Masaj yaparak fırçalama esnasında kan dolaşımını hızlandırıyorsunuz.

Yine aynı şekilde ayda bir defa masaj yaptırarak,  selülit oluşumunu engelleyebilirsiniz.


At kılı fırçası genelde ayakkabı parlatmada kullanılıyor, avmlerden bulabilirsiniz. Fabcare'nin at kılı fırçasını kullanıyorum.

Fırça kullanımına gelince: ilk 10 dakika boyunca bacaklarınızı yukarıdan aşağıya doğru fırçalayın, son 5 dakikasında ise fırça ile halkalar çizerek masaj uygulaması yapın, her uygulamadan sonra 3 damla badem veya kayısı yağı bacaklarınıza sürebilirsiniz. Kayısı yağı ile cilt bakımını anlatmmıştım. Çeşitli kimyasal kremleri kullanmadan selülitlerden kurtulmanızı sağlayacak oldukça basit ve doğal bir yöntem.At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır?, At Kılı Fırçası Nerede Satılır?, At Kılı Fırçası İle Selülite Bay Bay, Selülit Fırçası, At Kılı Fırça Selülit, At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır, At Kılı Fırçası İle Selülite Bay Bay, At Kılı Fırçası Nerede Satılır?, Selülitlere Kesin Çözüm, Selülitlerden Kurtulmanın Yolları

1 yorum:

sosyetepazarimm.blogspot.com dedi ki...

ben de denemeliyim. evimde var ayakkabı ve paltoları süpürüyoruz :D hemen deniyorum :D

muhasebe programları - indir - ilan ver