7 Ocak 2013 Pazartesi

Kredi Kartı Puanları İle Alışveriş - Kredi Kartı Puanları Ne Zaman Silinir?Yeni yıla geçildiği zaman,  kredi kartınızda biriken para puanların hepsi ne yazık ki sıfırlanıyor.
Ben de 31 Aralık günü kredi kartımda biriken 40 tl'lik para puan olduğunu görünce,  alel acele :)  hepsi burada sitesinden fotoğrafta yer alan chopper marka saati para puanımı kullanarak aldım.


İnternet alışverişlerinde para kullanmadan,  biriken puanlarınızı kullanmanız için sepetinizdeki ürünlerin fiyat toplamının para puanınızdan düşük olması gerekiyor. 

Kredi Kartı Puanları İle Alışveriş

 40 türk lirasına denk gelen para puan ile bir saat, 1 paket yeşil çay, 1 kutu çikolatalı makaron satın alabildim.  İnternet alışverişlerinde,  sitelerin daha esnek olması gerekiyor. 

Örneğin para puanlar, - büyük alışveriş merkezlerinde kullanıldığı gibi- satın alınan ürünlerin  fiyat toplamından düşük olsa dahi kullanabilmelisiniz.

Migros, Tansaş, Carrefursa vs. gibi marketlerde para puanlarınızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Puanlarını Kullanmak Caiz Mi?

Konu açılmışken buna da değinmek istiyorum, diyanet işlerine en çok sorulan sorulardan birisiymiş. 
Din alimlerinin de ortak bir karara varamadığı bir soru. 
Ben bunu ticari bir kazanç olarak görüyorum, örneğin banka size belli yerlerden alışveriş yaparsanız size puan veririz diyor, çünkü banka o firmalar ile ticari anlaşma imzalıyor, bu yönden yorumladığımız zaman haram olarak net bir kanıya varamayız.


Kredi Kartı Puanları İle Alışveriş - Kredi Kartı Puanları Ne Zaman Silinir?, Kredi Kartı Puanlarını Kullanmak Caiz Mi?, Kredi Kartı Para Puanları, Kredi Kartı Para Puanı Kullanılabilecek Siteler

2 yorum:

Funny Me dedi ki...

sanırım bir yanlışlık var. kredi kartı puanları yıl sonu ile silinmez en azından benim bildiğim kullandığım kredi kartlarında silinmiyor. Hangi kredi kartını kullanıyorsunuz?

Neşetuana dedi ki...

Maksimum ve bir kaç kredi kartı daha siliyor sanırım.

muhasebe programları - indir - ilan ver