4 Ocak 2013 Cuma

İnci Yaka Kolye Yapımı

Ben ilkokuldayken,  (ben ilkokuldayken diyorum hesaplayın artık kaç yıl geçmiş aradan ooo :) )mavi önlükler in boğaz kısmına dikilmiş bir adet düğmeye tutturulması için hazır yakalar veya işlenmiş dantel yakalar vardı. Geçtiğimiz günlerde sandığın dibinde, naftalin kokuları ile saklanıldığını düşündüğüm dantel yakalarımı aradım, ama hepsi o dönemlerde ihtiyacı olan birilerine verilmişti.

Her 10 yılda bir,  10 yıl önceki giyimin, aksesuarların moda olması gösteriyor ki ; sahip olduğunuz her şeyi çocuklarınıza ve torunlarınıza saklayabilirsiniz.

Yaka kolyeler de önlük yakalarından ilham alınarak ortaya çıkmış, farklı tasarımlarla geliştirilmiş aksesuarlardan.Çizdiğiniz keçe kalıp üzerine tül yapıştırarak kırık beyaz tonlarda incileri sıralıca yapıştırarak  veya iğne yardımı ile keçe ve tüle dikerek yaka kolye yapabilirsiniz. 


Beyaz inciler ile yapılan yaka kolyelerin temizliği oldukça zor oluyor, kırık beyaz incileri tercih ederseniz daha kullanışlı olabilir.Evde yapamam, uğraşamam diyorsanız, şimdilerde hemen hemen bütün hazır giyim mağazaları ve bijiterilerde inci yaka kolyeleri bulabilirsiniz..

İnci Yaka Kolye Yapımı, İnci Yaka Kolye, İnci Yaka Kolye Nasıl Yapılır?, Evde İnci Kolye Yapımı

1 yorum:

Unknown dedi ki...

bunu siz mi yaptınız elinize sağlık bende 2.yaka kolyemi yapıyorum tek tek dikmek çok zor ama sonuç güzel oluyor.bu arada bransınız ne ben de öğretmenim
Küçük Mutluluklar Dükkanı

muhasebe programları - indir - ilan ver