17 Ocak 2013 Perşembe

Evde Dolap Boyama


Kıyafet dolabımın klasik görüntüsünü biraz değiştirmek ve odama aydınlık bir hava katmak için beyaz spey boya alıp dolabımı boyadım.

Boyamadan önce yağlı boya da almıştım, ancak avm'de sprey boyaları görünce daha kolay olacağını düşünerek ondan da almıştım.

Dolabı boyadıktan sonra 4-5 gün boyunca odamda uyuyamadım, yoğun boya kokusu vardı.

3 ay sonra tek kat uyguladığım sprey boya,  yavaş yavaş kar gibi dökülmeye başladı, şimdi de bulaşık yıkama süngerinin sert kısımını sürterek boyayı çıkarabiliyorum, sprey boya kalıcı olmadı yani. Vernik uygulanmış bir dolap olduğu için sprey boyanın kalıcı olmayacağı âşikârdı. Ancak sürekli değişimi (hesaplı)  seven bir insan olarak bu durumdan şikayetçi de değilim. Tiner yardımı ile boyayı çıkarıp dolabı farklı bir beyaz tonuna boyamayı düşünüyorum, tabii bu defa sprey boya kullanmayacağım. Sprey boya, vernikli zemin üzerine  tek kat uygulandığı zaman başarılı olmuyor. 3-4 kat uygulayınca dökülmeleri engelleyebilirsiniz.


Bir de evinizde her hangi bir boya işlemi yapmadan önce varsa ayları gazete ile bantlayarak kapatmayı, yerlere de gazete sermeyi unutmayın, benim gibi acemi boyacı olursanız günlerce boya lekesi temizlerseniz. Aman dikkat. :)


Evde Dolap Boyama, Eski Dolabımı Nasıl Boyarım?, Eski Dolabı Yenileme

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver