24 Aralık 2012 Pazartesi

Peygamber Kılıç Çiçeği


Peygamber Kılıcı çiçeğini 13 yıl önce minik bir dal olarak komşumuzdan almıştık. 

Halk arasında dolaşan bir rivayete göre,  çiçek 1 metre boyuna geldiği zaman ev sahibi oluyorsunuz. 

13 yıl önce çocuk olmanın da verdiği hayalperestlik ile çiçeğe o niyet ile bakmaya başladım. Bu bakış tam 13 yıl sürdü, :) çiçeğim 13 yılda bir kaç dal verdi ama hiç uzamadı, maddi gücümüzün,  (istediğimiz gibi) ev almaya nihayet yettiği bir dönemde çiçek tam 1 metre boyuna geldi, evi aldığımız haftada 13 yıldır hiç çiçek açmayan bitki, içinden bal gibi tatlı bir sıvıyı akıtan geceleri mükemmel kokusu olan bir çiçek açıverdi. 

Aslında mesele ev almak değil, bu çiçek 1 metre boyuna gelip çiçek verdiği zaman dileğiniz gerçekleşiyor :) Biliyorum durumun bilimsel bir açıklaması yok, blogta genelde bilimsel açıklamalara dayalı konular yayınlıyorum, ama bu her zaman beni düşündüren garip bir anı olmuştur..

Peygamber Kılıcı, çiçeğinin bakımı oldukça kolay, evde güzel bir köşeye yerleştirmeniz yeter, genelde güneşli yerleri seviyorlar.. Fotoğrafta da görüldüğü gibi benim çiçeğim artık çok büyüdüğü için zaman zaman yapraklarını kesiyoruz.

Çalışıp kazanarak maddi gücünüz ile kısmetinizde olanlara elbette bir gün ulaşırsınız, belki böyle küçük şeyler de sabretmenizi sağlayabilir :)

Peygamber Kılıç Çiçeği, Ev Almak İsteyen Peygamber Kılıç Çiçeği Yetiştirsin, Peygamber Kılıç Çiçeği Ne Zaman Çiçek Açar?

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver