30 Ağustos 2012 Perşembe

Abdest Almak YasaktırMaksadı pek anlayamadım. Tuvalete girmek serbest ise abdest almak niye yasak? 

Yüzümü yıkayabilir miyim? Kollarımı yıkayabilir miyim? Abdest almak yasak ya hani. Acaba elimi yıkarsam o da yasak olur mu? Tuvalet içinde kamera var mıdır? 

Öğrencilik dönemlerimde 5 yıldızlı bir otelin resepsiyonunda çalışıyordum, azınlık olmakla beraber (çünkü çok az namaz kılan geliyordu) bazı müşteriler abdest alırken, ayaklarını banyonun lavabosunda yıkadığı için lavabo düşerdi. Evet evet düşüyordu, sonra teknik servis yeniden lavaboyu soğuk silikon ile yapıştırırdı. 
Kim bilir belki de ücretsiz olan bu tuvalette de lavabolar düşüyordur, kim bilebilir? (!)


Mekan; Antalya Düden Şelalesi. Şehir merkezine 10 km uzaklıkta.

Abdest Almak Yasaktır, Düden Şelalesi, Düden Şelalesi Tuvaleti

3 yorum:

EN-tarici dedi ki...

içerisi hijyen olmayabilir diyedir belkide malum ücretsiz birşeyi toplum hoyrat kullanır:)

Atolyekedi dedi ki...

Hocam başta söyleyeyim bende namaz kılıyorum ama bizim insanımız abdest almayı yani nasıl diyeyim 6 ay öncesine kadar ömrüm yollarda geçiyordu çok şahit oldum o yüzden bir şeyde söylemek istemiyorum ama tuvalet sahibi benim gördüklerimi gördüyse yasaklamışlardır,çokta kızamıyorum ama tabii tuvalete bunu yazıyorsa abdest almak için başka bir yer ayırmış olmalı

zeynep dedi ki...

Bence yerler ıslanmasın diye yasak demişlerdir..

Ayrıca ne alakası var herkes evinde ayaklarını lavaboda yıkayarak abdest alıyor bence lavabonun düşmesi tesisat hatası yoksa günde 5 öğün abdest alınan evlerin hali nice olur..

muhasebe programları - indir - ilan ver