24 Nisan 2012 Salı

Hayatınız Seçtiğiniz KadındırBir erkeğin düşünsel yeteneği estetik birikimleri ne olursa olsun, hayatta durduğu kat, içine doğduğu kattır. Tanıdığı ilk kadının, annesinin onu bıraktığı kat..

Giyim zevkinin olmadığı bir bahçede doğduysanız, giyim zevkinin gelişmiş olduğu bir bahçeye sizi ancak bir kadın götürür. Sofralarının inceliklerle donatılmadığı bir katta doğduysanız, incelikli sofraların bulunduğu kata sizi götürecek olan da bir kadındır. Birlikte olduğunuz kadın değiştiğinde, değişen yalnızca bir kadın değildir. Hayatın neredeyse bütünü değişir. Bir başka kata, bir başka bahçeye geçersiniz. Orada herşey farklıdır. Dinlediğiniz müzik, okuduğunuz kitap, yediğiniz yemek, gittiğiniz yerler, buluştuğunuz arkadaşlar hatta taktığınız kravat bile değişir.

Bir erkeği hayatın içinde kadınlar gezdirir, hayatın katları arasında kadınlar dolaştırır. Zevkli bir kadına rastlarsanız zevkiniz, bilgili bir kadına rastlarsanız bilginiz, esprili bir kadına rastlarsanız espriniz, zeki bir kadına rastlarsanız zekanız gelişir.. Yeni huysuzluklar, kaprisler, kavga nedenleri, acılar da öğrenirsiniz..

Hayat kutsal kitaplarda anlatıldığı gibi kat kattır.. Babil'in asma bahçeleri gibi teraslar halinde yükselir. Bir terastan bir terasa sizi kadınlar götürür. Ve bugün durduğunuz teras, seyrettiğiniz manzara, gördüğünüz hayat, yanınızdaki kadının terası, manzarası, hayatıdır. Hayatın hangi katında durduğunuzu yanınızdaki kadının durduğu kat belirler..


Hayatınız seçtiğiniz kadındır! Bir kadın değil, bir hayat seçersiniz çünkü..


Ahmet Altan


Hayatınız Seçtiğiniz Kadındır, Hayatınız Seçtiğiniz Kadındır Ahmet Altan

3 yorum:

Nesrin dedi ki...

En sevdiğim yazılarından biridir.
Güzel oldu burda okumak:)

Annelik Okulum dedi ki...

Blogum da size bir süpriz var :)www.annelikokulum.com

MOZECK.ORG dedi ki...

:)) ahmet Altan hakikaten sacma yaziyormus. İyi birsey kaybetmiyorum :)

muhasebe programları - indir - ilan ver