17 Nisan 2012 Salı

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından Teşhir Edilen Ürünler - MarkalarGıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı, bal ve peynirden sonra tüketiciyi kandırarak satış yapan et firmalarının adını da teşhir etti.

Buna göre, laboratuvar sonucuyla “taklit ve tağşiş” yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firma adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numaraları şöyle:


PEYNİR ÜRETİCİLERİ

-“Hasan Dede” marka yağlı tulum peyniri üreten Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Konya (nişasta ve bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:01.12.2012)

-“Yalçıntepe” marka tam yağlı tulum peyniri üreten Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş Kayseri, (bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:11.04.2012)

-“Güldemce” marka yağlı tulum peyniri üreten Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd. Konya, (bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:01.01.2013)

ET ÜRETİCİLERİ

-“Yemek” marka pişmiş dana eti üreten Efraim Usta Lokantası Nazım Çakmak Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2 İzmit/Kocaeli, (tek tırnaklı eti)

-“Apikoğlu” marka acılı kangal sucuk yüzde 100 dana eti üreten Etsan Gıda Sanayi A.Ş Tepeören-Tuzla/İstanbul, (kanatlı eti tespiti) (parti seri no:4701)

-“Uludağ” marka soyulmuş sosis üreten Karizma Beşler Et Tesisleri Kemerburgaz Cad. No 76 Kağıthane /İstanbul (yabancı doku, iç organ tespiti) (parti seri no: SN 08–P1)

Yazık ki Yalçıntepe Peynir, Apikoğlu marka sucuk ve Uludağ marka soyulmuş sosis alışverişlerde aldığım ürünlerden.

 % 100 dana eti diye satılan Apikoğlu sucuklarında kanatlı hayvan eti tespit edildi, firma karşı açıklama olarak tavuk ve hindi etinin ürünlerine yanlışlıkla karıştığını belirtecek şekilde komik bir açıklama yaparak, tespit edilen serinin ürünlerini marketlerden toplatacağını sitesinden yazılı olarak açıkladı, ancak gıdada bir kere güven kaybedilirse ne açıklama yapsalar boştur..

Üstelik  bize satılan bu ürünlerin bedelleri de geri verilmek zorunda olduğu gibi, dana eti diye bizlere yıllarca tek tırnaklı hayvan (at, eşek, katır, zebra...)  eti, iç organ, yabancı dokuları yedirdikleri için tüketici olarak bu markaların her birine ayrı ayrı dava açmamız gerekiyor.

Size kendi paranız ile bir fiil, tabiri caiz ise  zibil gibi çöplük yediren bu firmaların ürünlerini satın almayın..

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından Teşhir Edilen Ürünler, Teşhir Edilen Gıda Firmaları, Tadaban Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti, Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti.Konya, Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd. Konya, Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş., Kayseri, Efraim Usta Lokantası Nazım ÇAKMAK Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2 İzmit/KOCAELİ,Etsan Gıda Sanayi A.Ş Tepeören-Tuzla/İSTANBUL, Karizma Beşler Et Tesisleri Kemerburgaz Cad. No 76 Kağıthane /İSTANBUL

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver