6 Mart 2012 Salı

Mahalle Pazarları Kapatılmasın!Bugüne kadar belediye başkanlarının yetkisi ile verilen 'pazar yeri açma ve kapatma' işlemi 15 martta yürürlüğe girecek 'pazar yerleri yönetmeliği' ile, sivil toplum kuruluşlarınında dahil ediliği komisyona devredilecek, mahalle pazarları kapatılacakmış.

Ben buna kesinlikle karşı çıkıyorum. Bütün o gürültüsü, dağınıklığı ve hatta çöpüne rağmen mahalle pazarlarının kalkmasını istemiyorum. Çünkü pazarlarda meyve ve sebzeleri daha uygun fiyata en önemlisi taze olarak bulabiliyoruz. Seyyar meyve satışını zaten belediyeler yasakladı ki ben çocukken seyyar meyvecilerden aldığımız üzümlerin, karpuzların tadını hiç unutmadım, çünkü onlar genelde ürünleri kendileri yetiştiriyor, büyük firmalar gibi hormonlu ürünler yetiştirmiyorlar..

Ayrıca neden küçük esnafı öldürüyorlar? Büyük alışveriş merkezleri 'bakkal amcaları' da bitirmemiş miydi? Bu da öyle mi olacak?

Hiç bir zaman meyve ve sebzeyi zincir marketlerden almayan birisi olarak, mahalle pazarları kapatılmasın diyorum. Kapatılmasın!

SESLENDİM YETKİLİ DUYSUN..


Mahalle Pazarları Kapatılmasın!

1 yorum:

biraydamasalı dedi ki...

kesinlikle katılıyorum.pazarlar kaldırılmamalı...

muhasebe programları - indir - ilan ver