7 Mart 2012 Çarşamba

Kıyafet Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?İnsanların vücut dili, konuşamaları kadar giyimleri de karşısındaki insana verdiği değeri ve önemi yansıtır. Kıyafet seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli ayrıntı, karşımızdakini giyimimiz ile etkilediğimizi bilmek, ve bu etkinin etrafımızla ve ailemizle aramızdaki iletişimin nasıl olacağını önceden ve bilinçli bir biçimde saptayabilmektir.

Gardrobunuzda yüzlerce gereksiz kıyafet barındırmak zorunda değilsiniz, az satın alın ama kaliteli ve size yakışanlar olsun. Hiç bir zaman bir şeyi 'ucuz nasılsa, alayım dursun köşede' fikri ile almayın. Pahalı dahi olsa size yakışan bir elbiseyi almak, ucuz, size yakışmayan bir kıyafeti almaktan daha iyidir.

Bütün kazancınızı giyime yatırmayın, önemli olan bakımlı, güzel, dikkat çekici olmanız, bedeninize uygun kıyafetleri giymenizdir.


Moda akımına kapılmayın, moda insanın kendine yakışanı giymesidir, herkesin giydiğini giymek değili bu sizi sıradanlaştırır zaten. Ayrıca moda akımı çerçesinde aldığınız kıyafetlerin ömrü 3 ya da 4 aydır. Eğer babadan kalma bir mirasınız yoksa bunu yapmayın. :)Boyunuza, ten renginize, saç renginize uygun kıyafetleri seçin. Örneğin benim saç rengim kızıl ve beyaz tenli olduğum için kiremit rengini hiç sevmiyorum ve kıyafetlerimde kiremit rengi tercih etmiyorum. Çünkü uyumsuz oluyor.

Eğer kısa boyluysanız, enine çizgili bluzleri seçmeyin. Uzun pilise etekler sizi daha uzun gösterir.

İçinde rahat etmediğiniz kıyafetleri satın almayın, bir kıyafeti giydiğiniz zaman 'bu beni yansıtıyor mu?, bedenime uygun oldu mu? ' diye aynaya bakın.. Bedeninize uygun olmayan kıyafetler ne kadar pahalı olursa olsun ucuz görünürler.

Eğer az ve öz kıyafet seçmek yerine çok kıyafet alma yoluna giderseniz, gardrop dolu olmasına rağmen, her gün  dolabın kapısını açıp 'ne giyeceğim, hiç kıyafetim yok' diye saatlerce hayıflanır durursunuz.Seçtiğiniz kıyafetler, ilk bakışta sizin hakkınızda bir şeyler anlatırlar, çantalarınızda böyledir. Sıradan giyinmiş bir insan, evrak çantası ile işadamı havasını yakalarken, ciddi ve şık bir takım elbise giyinmiş bir insanın taşıdığı poşet ya da ağzı kapanmayan bir çanta bütün imajını yerle bir eder. Çanta seçimi yaparken, ayakkabılarınızın rengine uygun kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

Son olarak da, önce sadece kendiniz için (özellikle bayanlar) saç bakımınıza dikkat edin, sizi formda gösteren saçlarınızın güzelliği, şekli ve kokusudur.

Başkalarını taklit etmeyin, kendi tarzınızı bulun..Neşe Tuana Yazdı..

kıyafet seçerken nelere dikkat etmeliyiz, takım elbise alırken neye dikkat etmeli, kıyafet alırken nelere dikkat edilmeli, kıyafet alırken nelere dikkat etmeli, kıyafet secerken nelere dıkkat edılır, kıyafet alırken nelere dikkat etmeliyiz, giyimde nelere dikkat edilmeli, giysilerimizi seçerken nelere dikkat etmeliyiz, giysi seçerken nelere dikkat edilmelidir, dış kıyafet alırken nelere dikkat etmeliyiz, elbise alınırken nelere dikkat edilir, giyimde nelere dikkat etmeli, kıyafet sayın alırken nelere dikkat etmeliyiz, kıyafet giyerken nelere dikkat edilmeli, elbise giyerken nelere dikkat edilmeli, mezuniyet elbisesi alırken nelere dikkat edilmeli, erkek takım elbisesi alırken nelere dikkat edilir, giyim tarzimizi secerken nelere dikkat etmeli, erkek takım elbise alırken neye dikkat edilir, hamile kıyafeti alırken nelere dikkat edilmeli, giysi alırken nelere dikkat edilmeli, giysi seçerken nelere dikkat etmeliyiz, giysi giyerken nelere dikkat etmeliyiz, kıyafet seçiminde nelere dikkat etmeliyiz, takım elbıse giyerken nelere dıkkat edılmelı,

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver