9 Şubat 2012 Perşembe

Redbull Enerji Verir Mi?

'Redbull kanatlandırır' mı?, o kadar abartılı olur mu bilmiyorum ama içtiğiniz zaman normalin dışında bir enerji verdiği kesin. Bu enerjiyi de tartışmak gerek, çünkü bazen rahatsız edici bir boyutta yerinizde durmak istemiyorsunuz.

Redbull, Taurin seviyesini yükselttiği için kendinizi acayip derecede dinamik hissediyorsunuz, kalp atış ritminiz de hızlanıyor sanki..


Redbull ile ilgili merak edilen en önemli soru içerisinde alkol var mı?
Redbull, alkol içermeyen bir enerji içeceği.
Tanınmış sporcular, öğrenciler ve uzun yola çıkan şöförlerin tercih ettiği bir içecekmiş.Redbull'un içeriğinde neler var?


TAURİN

Taurin, vücutta doğal olarak bulunan, koşullu temel bir amino asittir. “Koşullu temel” olması şu anlama gelir: bazı durumlarda, yoğun stres ya da yoğun fiziksel çalışma gibi belli koşullarda, vücut yüksek oranda Taurin kaybına uğrar ve Taurin seviyesini yeniden yeterli düzeye çıkaramaz.

Taurin ayrıca eskalop midyesi, balık ve tavuk gibi türlü besinlerde de bulunur ve pek çok bebek mamasına ilave edilir.

GLUKURONOLAKTON

Glukuronolakton bir karbonhidrattır.

Vücutta doğal olarak bulunur ve vücudun artık maddeleri atmasına yardım ederek, toksinlerden arınma sürecinde etkili olur.

Glukuronolakton ayrıca tahıl ve kırmızı şarap gibi türlü besin maddelerinde de bulunur.

KAFEİN

Kafeinin, fiziksel ve zihinsel fonksiyonlar üzerindeki yararlı etkileri biliniyor. Bu maddenin tepki hızını, dikkat ve konsantrasyonu arttırdığı ispatlandı. Kafein ayrıca uzun süren aktivitelerde yağ yakımını da uyarır ve böylece vücuttaki yağ depolarının kullanılmasına yardım ederek daha etkin bir enerji kaynağı yaratmış olur.

Kafein, çay, kahve ve çikolata gibi pek çok besinde mevcuttur. Bir kutu Red Bull® Enerji İçeceği, bir fincan kahveyle hemen hemen aynı miktarda kafein içerir.

B-GRUBU VİTAMİNLER

B-grubu vitaminler,karbonhidratların, yağın ve proteinin birikmesi ve parçalanması gibi, enerji metabolizmasında önemli bir rol oynarlar. B vitaminlerinin aynı zamanda da zihinsel ve fiziksel performansı desteklediği bilinmektedir.

SÜKROZ

GLİKOZ

Diğer bir konu da 'taurin' in boğa testislerinden ve boğa spermlerinden yapıldığı söylentisi. Taurin, kelimesi yunanca 'taurus' yani 'boğa' kelimesinden türetildiği için böyle bir söylenti oluşmuş.

İlk taorin 1827 yılında boğa safrasından elde edilmiştir. Daha sonra sentetik olarak üretilmeye başlanmış ve hayvalsal madde içermemektedir. Bilim adamları taurin'i boğa safrası yerine taurin içeren balıktan elde etselerdi adı da farklı olacaktı.

Zaten boğa spermi ve testisleri bir enerji içeceğinde kullanılacak kadar kolay üretilemez ve ucuza mal edilemez.

Kimlerin İçmemesi Gerekiyor? ;

Kalp hastaları, tansiyon hastaları, yaşlılar ve çocukların içmemesi gerektiği içeceğin kutusu üzerinde uyarı olarak belirtiyor.

Bu bir reklam yazısı gibi oldu ama değil. :) Araştırdım, Beğendim- Paylaştım.. 


Redbull Enerji Verir Mi?, Redbull Enerji İçeceği, Redbull Etkileri, Redbull İçindekiler, Redbull İçinde Ne Var?, Redbull İçinde Alkol Var mı?, Redbull Boğa Spermi, Enerji İçeceklerinde Alkol Var Mı?,

1 yorum:

FFatiHH dedi ki...

uyku kaçırıyor bu :)

muhasebe programları - indir - ilan ver