27 Şubat 2012 Pazartesi

Hürriyet Bumerang Nedir?
Gerekli bir şeymiş gibi gösterilerek, bloglar üzerinden para kazanan bir sosyal medyadır. Hiç bir işe yaramaz. Dönem dönem,  üye site sahiplerinin mail adresine kampanyaya katılım yapmaları için mail gönderirler. Maile, '15,00 tl  değerinde bir teklif aldınız' diye saçma başlıklar atarlar.

"Hürriyet web sitesinin site sahiplerine sunduğu bir hizmettir."  diye açıklama yaparlar. Halbuki site sahipleri sayesinde havadan reklam geliri elde ederler. Blogları kullanarak, firmalardan reklam toplarlar, çünkü firmalar sitelerin pazarlama gücünü ve düzenli takipçilerinin olduğunu iyi bilir.

Yayınladığınız reklamı, "yok efendim 'içinde çok fazla başka reklam var' " diye onaylamazlar, reklam yayını yaptıran bumerang'ın google reklamlarından haberi yoktur çünkü. Bu kadar internet cahilidir!

Bir işi yapmadan önce, onunla ilgili her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırmak gerek.

Adamı sinir ederler ve düşündürürler; Yahu ben neden bumerang'a üye olmuştum, bana ne getirisi var ki? Kendilerinin ücret aldıkları reklamları bana bedavaya yayınlatıyorlar! Arada bir kıytırık ödüller veriyorlar, kim alıyor onları, nasıl alınıyor orası da tartışma konusu..

Getiri derken;  Bu site google'dan günlük ortalama 7000 okuyucuya sahiptir. Bumerang,  üye olduğum günden beri, bana bu sayıda hiç bir katkısı olmadığı gibi bedava reklam yayınlatmış.. Benim için, ciddi olarak gereksiz zaman kaybı, çünkü 1 dakikam bile çok değerli.

Bundan sonra sitemde bumerang reklamları yayınlanmayacaktır.
Bumerang'ı kara listeye alıyorum. :P

Evet, rahatladım. :)


Hürriyet Bumerang Nedir?, Hürriyet Bumerang, Bumerang Nedir?

4 yorum:

Selestia Hülya Karayel dedi ki...

mesela şu dünden beri ece sükan'la ilgili çıkan postlar ve 8x4'le ilgili olan postlar da bumerang'ın eseri mi? tiksindim valla aynı yazıyı günde 100 kez her blogda teeeek tek görmekten!

Neşetuana dedi ki...

Hülya ; evet, o reklamların hepsi bumerang'dan. :)

Selestia Hülya Karayel dedi ki...

ıyyy o zaman ben bumerangı tanımadan nefret etmişim zaten :D allah rızası için artık vazgeçsinler birbirinin aynısı paylaşımlardan. öğğ geldi artıııık :/
:)

NİLAY (nilmoon) dedi ki...

düşündürücü sevgili arkadaşım..

hımm.. iptal etmeliyim oyleyse..üye idim ben de çünkü..

sevgiler..

muhasebe programları - indir - ilan ver