14 Şubat 2012 Salı

Erzak Dolabı

Evimizin mutfağı çok büyük ama biz amerikan mutfağa dönüştürdük, mutfağa koltuklar ve tv ünitesi girince biraz daraldı. Erzaklarımızı koyduğumuz kiler tarafını da mecbur olarak iptal ettik ve erzakları apartman girişinde muhafaza etmeye başladık. Annem de son zamanlarda haklı olarak söylenmeye başladı, erzaklar apartman girişindeki depoda olunca sürekli aşağı inmek zorunda kalıyorduk.

Hafta sonu, eski bir öğrencimin açtığı halıcıyı gezerken erzak dolaplarına da baktım. Mobilyacılarda hep tahta ile yapılmış dolaplar vardı, halı baktığım yerde plastik bir erzak dolabı buldum, pembe ve Mavisi vardı, depoda beyazını aradık ama bulamadık. Ben de pembesini aldım. Aslında dolapları kendilerine ayırmışlar ama ben almak isteyince 'siz alın hocam'   dediler. Sevindim.


Sonra merdivenin çatı çıkışına dolabımızı koyduk. Orası soğuk olduğu için yaz mevsiminde de gıdaların böceklenmesini engelliyor. Erzaklar da ortalıkta gezmekten kurtuldular.

Erzak dolabı araştırırken, ahşap ya da ceviz kaplama arıyordum, iyi ki onlardan almamışım. Tahta olanların kullanım süreleri kısa olduğu gibi böceklenmeyi hızlandırıyorlar,  temizlikleri de zor, biz de herkes çok titiz olduğu için sürekli temiz görmek isteriz, plastik dolabı rahatça silebiliyorsunuz, tahtası gibi su değince  şişme derdi yok. Erzak dolabı alırken buna özen göstermelisiniz.


Bu arada dolabın markası  Çelik Ayna. (Ben plastik dolap diyorum ama pvc kaplamaymış.) Suya dayanıklı olduğu için daha çok banyo dolabı olarak kullanılıyor ama ben erzak dolabı yaptım gitti. :)


Erzak Dolabı, Erzak Dolabı Modelleri, Çelik Ayna Erzak Dolabı, Erzak Dolabı Önerileri, Erzak Dolabı Fotoğrafları, Kiler Dolabı, Kiler Dolap Modelleri

2 yorum:

yeliz dedi ki...

anacım bunların fiyatı ne ki...

Neşetuana dedi ki...

yeliz; 150 tl civarı.

muhasebe programları - indir - ilan ver