3 Şubat 2012 Cuma

En İyi Katı Meyve Sıkacağı - En İyi Meyve Sıkacağı


Son zamanlarda meyve tüketimini azaltınca vitaminsiz kaldığımı fark ettim. Özellikle portakalı soymak ellerimin yapış yapış olması meyvelerden uzak durmamın temel nedenidir, ne kadar tembelim görüyorsunuz.. Hal böyle iken portakalı soymadan yiyebilmenin yollarını aramalıydım. Tv reklamlarında tam elma meyve sıkacaklarını görünce tam da bizim eve lazım olan bir mutfak aleti olduğunu düşünerek almaya karar verdim. Ama büyük bir soru işareti vardı. O kadar seçenek var iken hangi markanın ürününü almalıydım? Bütün markaları araştırdım, yapılan çok olumlu-olumsuz yorumları okudum. Yorumlarla bir ürün almak saçmaydı ama deneyimlere önem verdim ve Arçelik markasının garanti süreleri kısa olsa da iyi olduğunu düşünerek satın aldım. Ürün ulaştığında soda ile temizledikten sonra yıkayarak önce soyulmuş büyük bir portakalı ikiye bölerek ve 2 adet orta boy elmayı  bölmeden, doğramadan, saplarıyla beraber hazneye yerleştirerek makineyi çalıştırıp suyunu sıktım. Posa haznesine baktığımda elma çekirdeklerinin ve saplarının posa içinde olduğunu suya karışmadığını görünce havuçlarında saplarını kesmeden hazneye yerleştirip sıktım. En son olarak da 1 adet ayva ve kabuğu soyulmamış limonu hazneye atarak sıktım.
Havuçlu, limonlu, portakallı, ayvalı, elmalı taze karışık bir meyve suyu oldu. Meyve suyunun köpük ayırtma aparatı da vardı sanırım ama ben kullanmayı tercih etmiyorum.


Fotoğrafta sıktığım meyvelerin posasını görüyorsunuz. Çekirdekler ve saplar suya karışmadan ayrılıyorlar.


Bu da en son yaptığım muz, ayva ve limon karışımı. 

Meyve yemeyi sevmeyen yaşlı insanlar ve çocuklara bu makineyi kullanarak meyve suyu içirebilirsiniz. Normalde 4 elmayı bir oturuşta yiyemeyebilirsiniz ama 6 elmanın sıkılması ile oluşan bir meyve suyunu öğün aralarında rahatça içebilirsiniz.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim; havuç suyu sıktığınız zaman içine 1 damla sıvıyağı damlatın, A vitamini ancak yağda çözünür ve vitamin olarak etki eder.

Meyve Sıkacağı satın alırken; tam meyve sığacak kapasitede olmasına dikkat edin, küçük olanları alırsanız meyveyi dilimlemek için de uğraşır, aynı zamanda doğranma esnasında vitamin değeri düşer.


Denedim-Yorumladım. Böyle bir ürün almak isteyenler için tavsiye niteliğinde bir üründür.


En İyi Katı Meyve Sıkacağı - En İyi Meyve Sıkacağı, Arçelik K-1579 Tam Elma Inox Katı Meyve Sıkacağı-800W, En İyi Meyve Sıkacağı Hangisi?, En İyi Meyve Sıkacağı, Arçelik K-1579 Tam Elma Inox Katı Meyve Sıkacağı-800W Yorumlar, Arçelik K-1579 Tam Elma Inox Katı Meyve Sıkacağı-800W Kullanıcı Yorumları, En İyi Meyve Sıkacağı 2012

5 yorum:

♥мұ»p»r«i»n«č»є«ss dedi ki...

Canım iyi günlerde kullan her eve lazım böyle bir meyve sıkacağı, bende almak istıyordum bu ara iyi oldu tavsiyen...Sevgiler iyi kandiller tatlım...

SeViL ( sevdalitatlar ) dedi ki...

Bana da fikir oldu almayı düşünüyordum hangısı uygun kalıtelı kullanışlı tam anlıyamadıgımdan hep ertelemişdim..
Teşekkürler.

Nesrin dedi ki...

Güle güle kullanın. Bu makine çok ses çıkarıyor mu merak ettim :) Bende farklı bir markanınki var, ama çok fazla ses çıkardığı için sabahları kullanamıyorum mesela

Neşetuana dedi ki...

teşekkür ederim. hayır, çok gürültülü bir sesi yok. Yumuşak meyvelerde pek sesi de çıkmıyor :)

Nesrin dedi ki...

Ne kadar güzelmiş. Benimki oldukça eski bir model, bildiğiniz matkap gibi ses çıkarıyor :D

muhasebe programları - indir - ilan ver