28 Şubat 2012 Salı

Çift Kol Ve Bacak Nakli Ölümle Son Buldu

Çift kol ve bacak nakli ameliyatı yapılan hastaneden üzücü haber geldi. Nakil hastası Şevket Çavdar hayatını kaybetti.


Hacettepe Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, kol ve bacak nakli yapılan hastada 'metabolik dengesizlik' meydana geldiği ve tüm önlemlere rağmen Şevket Çavdar'ın kurtarılamadığı belirtildi.


Açıklamada, "Yaklaşık 90 saate varan süreyle 200'e yakın doktor ve sağlık personelinin insanüstü bir çaba göstermesine karşın hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü duymaktayız" ifadesi yer aldı.

Umuda giden yolda ölüm de varmış. Ancak bu kadar riskli organ nakli yapılmadan önce, "gerekli olan bütün önlemler alındı mı?,  vücudun dışarıdan gelen yabancı bir kaç organı kabul etmeyeceği en ince ayrıntısına kadar hesaplandı mı ?"  Bu konular ile ilgili sağlık bakanlığının soruşturma açması gerekiyor.

Yaptığınız basit işlerde küçük hatalarınız olabilir, ama sağlık sektörü hata kabul etmez, sağlık ile ilgili yaptığınız bir hata sizi o meslekte sıfıra çeker.

İnsan bedeni, deneme tahtası değildir. İnsan hayatı, birilerinin ününü yayma çabasına kurban edilmeyecek kadar değerlidir. Allah rahmet eylesin, çok üzüldüm..

Çift Kol Ve Bacak Nakli Ölümle Son Buldu, Şevket Çavdar

6 yorum:

♥мұ»p»r«i»n«č»є«ss dedi ki...

İnanmıyorum :( yazık yaa çok üzüldüm çook :( allah rahmet eylesin...

zeynep dedi ki...

Bende çok üzüldüm gerçekten Allah ailesine sabır versin.

tubitos dedi ki...

bence de biz yaptık olmadı her ameliyatta risk vardır gibi açıklama yapanlar insan bedeninin deneme tahtası olmadığının farkına varmalılar.. çok üzücü bir durum bundan sonra kimsenin böyle bişeye cesaret edeceğini de sanmıyorum ümitle bekleyen insanların da ümidi söndü böylelikle..

Selestia Hülya Karayel dedi ki...

ben de akşam duydum ve çok üzüldüm :( bence kobay oldu gitti çocuk. bu ameliyatlar konusunda pek tecrübeli değil doktorlar. ama ben doktor değilken akıl edebiliyorum vücuda bu kadar büyük bir kütleyi bi kerede yüklemek, o da yetmezmiş gibi bi kerede bu kadr büyük kitleyi vücuttan ayırmak öldürür!!! bu doktorlar nasıl bu kadar minicik bir bilgiyi bilmiyor! nasıl gözden kaçırılıyor bu kadar basit ama önemli madde??? göz göre göre ölümüne sebep olundu gencecik bir insanın.

ESMANUR dedi ki...

Dün konu ile ilğili her haberi okuduğumda çok çok üzüldüm tarifi imkansız.hala kendime gelebilmiş değilim.

Allah rahmet eylesin.

Yazgüneşi dedi ki...

ANORMAL VE ÜTOPİK VE OLANAKDIŞI GÖRÜNMŞTÜ BANA DUYDUĞUMD
HAKSIZ DEİLMİŞİM SANIRIM CENNET OLSUN MEKANI...

muhasebe programları - indir - ilan ver