29 Şubat 2012 Çarşamba

B1 Vitamini Eksikliği


Son günlerde,  ciddi sevide B1 vitamini eksikliği yaşıyordum. Enginar, karaciğer, pirinç ve yulaf gıdalarını yemekler veya pastalar içerisinde düzenli olarak tüketmeye başlayınca, vücudumda  hissedilir bir rahatlama olmaya başladı. En azından huzursuz gezmiyorum artık..


Akşamları da yatmadan önce; haşlanmış süt mısırını rondo'dan geçirip,  sıcak süt ile karıştırarak 3 dakika kaynattıktan sonra içiyorum, sabahları daha rahat ve huzurlu uyanıyorum, yorgunluk hissetmiyorum..


B1 Vitamininin İşlevi Nedir?


B-1 vitamini, kan hücrelerinin oluşumu ve sağlıklı bir dolaşım için gerekli olan hidroklorik asidin üretiminde rol oynar.

B1 Vitamini Eksikliğinde, Hangi Rahatsızlıklar Ortaya Çıkar?

B1 vitamini eksikliğinde kusma, iştahsızlık, huzursuzluk, morarma, merkezi sinir sistemi bozuklukları, kalp yetmezliği ve görme bozuklukları, beriberi hastalığı ortaya çıkabiliyor.

B1 Vitamini Hangi Gıdalarda Bulunur?

Darı, çavdar, mısır, salatalık, enginar,  karaciğer, bira mayası, pirinç, yulaf ve kepek b-1 vitaminini içeren gıdalardır.


B1 Vitamini Eksikliği, B1 Vitamini Eksikliğinde Ne Olur?, B1 Vitamini Eksikliği Belirtileri, B1 Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar?, B1 Vitamini Nelerde Bulunur?, B1 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver