12 Ocak 2012 Perşembe

Saç Renklerim
2011 yılında bir çok saç rengini denedim sanırım. Kızıldan sarıya geçiş yaptım, sarı saçtan sıkılıp siyah saça döndüm. En son kızıl saçın benim rengim olduğunu düşünerek kızıl saçta karar kıldım. Sanırım artık saç rengimi hiç değiştirmem.


Maillerde en çok sorduğunuz sorular; kızıl saçtan sarı saça nasıl geçiş yaptığım, boyama sırasında saçın yıpranıp yıpranmaması gibi sorulardı. 

Son zamanlarda saçlarıma çok fazla zaman ayırmaya başladım. Saçta beslenmesi gereken bir organımız gibi, vitaminsiz ve bakımsız kaldığı zaman yıpranıyor ve dökülmeler, kırılmalar başlıyor. 

Boya sonrası dökülmeleri engellemek için saçlarınızı gece yatmadan önce ılık lavanta suyu ile yıkayabilirsiniz. (Lavanta suyunu 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı lavanta ekleyip kaynatarak elde edebilirsiniz.) 2 hafta sonunda saçlarda belirgin şekilde dökülmenin azaldığını gözlemliyorsunuz. 

Bakım yağı kullanmak isterseniz ben HC ürünlerini kullanıyorum. Önceden hc kullanımında saç diplerine de yağ uygulaması yapıyordum, ama cilt doktorum bunun akneye neden olabileceğini, saç diplerine bakım yağını sürmemem gerektiğini söyledi, tavsiyesini uyguluyorum. Aslında doğru, saç dibi yağın belli bir kısmını emiyor ve yağ ciltte toplanıyor.

Kimyasal saç bakım ürünlerini kullanmayın, doğal yağlar tercihiniz olsun.

Kızıl saçtan sarı saça dönüş yapmak için uzman bir kuaför seçmelisiniz, çünkü çok zor bir işlemdir, başarısız biri yaparsa saçınız dipten yanabilir.

Şimdi saçlarım kızıl. Ve fotoğraflara bile arkadan çekim için sığmayınca biraz kesim yaptırdım, yine de fotoğrafa sığdıramıyorum. Kısa saçların küt modellerini de çok beğeniyorum ama saç bir insanın görünümünde önemli bir etken, saçsız hayat düşünemiyorum! ya da kısa saçlı bir hayat düşünemiyorum. :) Saç Renklerim

1 yorum:

♥мұ»p»r«i»n«č»є«ss dedi ki...

waaow saşlara bak :) harika masallah cnm, birde o güzel yüzünü görsek ;)

muhasebe programları - indir - ilan ver