13 Ocak 2012 Cuma

Kitaplığım


Odamdakiler de dahil olmak üzere evde 10 tane kitaplığım var. 5 tanesini bu yıl yaptırdım. Hâlâ açıkta kalan kitaplarımın yanı sıra kütüphaneye hediye olarak verdiğim 100'ün üzerinde kitabım var. Bazılarını da kıyamadığım için kimseye veremiyorum. Kitaplıkların karşısında durduğum zaman hepsinin hikâyesi film şeridi gibi geçiyor gözlerimin önünden..  Tabii kitaplıklarımın yarısı şimdilik icrada, evde kpss'ye çalışan 2  çalışkan karınca var. :) 

İlkokul 1. sınıftan beri defterlerimi ve kitaplarımı da saklıyorum. Albüm gibi sıralı..


Son 1 yıldır, kısa romanlar hariç doğru düzgün kitap da okumuyorum. Açıkçası başkalarının kimi zaman sığ ve amaçsız yazılarını okumak beni sıkmaya başladı. Öyle ya ; bilmem kimin bilmem ne kitabını okumadığım için kim bilgisiz olduğumu söyleyebilir ki? (Bu da benim ukalalığım :P ) 

Başkalarının yazdıklarını okumaktan sıkılmaya başlayınca, kendim bir şeyler yazmaya başladım. Edebi yazarları bırakıp bilimsel yazıları okumaya başladım. Bilmiyorum belki de dönemsel bir şey ara ara bir şeylere merak sarıp, en ince ayrıntısına kadar öğrendikten sonra ondan vazgeçiyorum. Zaten hayat,  belli ölçüler dahilinde bilmediklerini öğrenmekten ibaret değil mi? Öğrenecek bir şeyiniz kalmadığı zaman 'neden yaşıyorum?' diye sorgulamaya başlıyorsunuz..


Kitaplığım

1 yorum:

Adsız dedi ki...

bardaga bayıldım :) bu bardakları kullanan insanları özel buluyorum bence sende özel insanladan birisin ... paylaşım için teşekkürler gözüm gönlüm açıldı :)

muhasebe programları - indir - ilan ver