14 Ocak 2012 Cumartesi

Eti Pronot Bisküvi - Glutensiz ÜrünlerÇölyak hastalığı, ; bağırsaklardaki sindirimi sağlayan villus denilen yapıların bozulmasına sebep olan ve dolayısıyla da yiyeceklerdeki besinin emilmesini engelleyen ve ince bağırsakta hasarlar oluşturan bir sindirim hastalığıdır.

Gluten, asıl çölyak hastalığını başlatan ve ince bağırsakların üst kısmında mideye yakın olan kısmında toksit reaksiyonlara sebep olan gıdanın adıdır. Arpa , yulaf ve çavdarda gluten bulunur. Örneğin yediğimiz ekmeğin kıvama gelebilmesi için glutene ihtiyaç vardır.


Piyasada çok sınırlı sayıda markaların glutensiz ürünleri var. Onlara da kolayca ulaşamıyorsunuz, belli satış merkezlerinde var.


Sağlıklı insanlar için, gluten hayati bir gıdadır. Çölyak hastalarında ise glutenli gıdalar yerine mısır ve prinç tercih edilir.

Eti'nin glutensiz kurabiyeleri çölyak hastaları için güzel bir alternatif. Bir çölyaklıyı anlayabilmek için bu bisküvilerden yemelisiniz, yedikçe tad alamıyorsunuz, ne yediğinizi anlayamıyorsunuz. Tıpkı pamuk şekeri gibi..

Eti Pronot Bisküvi - Glutensiz Ürünler, Çölyak Hastalarını Ne Yiyebilir?

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Yurtdisindan geliyorum, Eti Pronot glutensiz kakaolu mini kek süper, ama her tarafta bulunamiyor. :)

muhasebe programları - indir - ilan ver