2 Aralık 2011 Cuma

Kamu Spotu
Yayın kanunlarına göre, halkı bilgilendirme amaçlı yapılan reklamlarda ekranın üst köşesinde 'kamu spotu' ibaresi yer alıyor.

Lösev reklamlarından sonra kamu spotuna ait olarak beni etkileyen diğer bir reklamda budur(!)
Bu reklamlar ile halkı bilgilendirmek güzel ama, 'aldığımız ürünlerin güvenli olup olmadığını kontrol edecek kadar uzman mıyız? hepimiz?' Halktan, uzman olmasını beklemek yerine o tür ürünlerin satışının yapılmasına izin vermemek daha kolay bir çözüm yolu değil midir?

Bence hayvan hakları ile ilgili de 'kamu spotu' bir reklama ihtiyacımız var. O halde;  Seslendim Yetkili duysun.Kamu Spotu, Kamu Spotu Nedir?, Kamu Spotu Ne Demek?

1 yorum:

IE dedi ki...

Merhabalar! Öncelikle ürün güvenliği kamu spotunu sitenizde paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.Beğenilmesi bizlere büyük destek vermektedir. İlgili projenin iletişim koordinatörü olarak kısa bir bilgi eklemek istiyorum: Haklı olarak belirttiğiniz gibi, tüketicilerin ürünlerin güvenli olup olmadığını belirleyecek kadar uzman olmasını tabii ki bekleyemeyiz. Amacımız tüketicilerin bu konudaki hassasiyetini arttırarak muhtemel tehlikeleri sezinlediklerinde yetkililere şikayetlerini iletmelerini sağlamak. Bunun için ürünü satın almış olmaları bile gerekmiyor. Tüm kontrol ve denetim mekanizmalarına rağmen güvensiz ürünlerin piyasada bulunma ihtimaline karşı kendimizi, sevdiklerimizi ve özellikle çocuklarımızı korumalıyız. Detaylı bilgi için www.urunguvenligi.org u ziyaret edebilirsiniz. Teşekkürler. İdat Erdener, Türkiye' de Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi, İletişim Koordinatörü

muhasebe programları - indir - ilan ver