31 Aralık 2011 Cumartesi

2011 Nasıl Geçti?

2011 Neşe Tuana' da Nasıl Geçti?
2011 benim için çok hızlı geçen bir yıl oldu. Yıl biterken özel hayatım ile ilgili çok radikal kararlar aldım. Eğitim sektöründen istifa ederek ayrılıp yeni bir iş alanına atıldım. Bundan şikayetçi miyim? Hayır. Yeni işimi daha çok seviyorum. Sanırım sürekli başkalarının iyiliği için çalışmak da bir yere kadarmış.

Bir devlet okulunda yalnızca haftada bir gün gönüllü öğretmenlik dışında öğrencilerimle buluşamıyoruz. Onu da yapmak istemediğim halde öğretmen olmadığı için dersler boş geçeceğinden öğrencilerime kıyamadım. 

'Dersler boş geçecekmiş' cümlesini atlamak istemiyorum, devlet bile öğretmenleri kullanıyor. Hiç bir farklı eğitimi olmadığı halde öğretmenleri ücretli, sözleşmeli, kadrolu diye ayırıp, öğrencilerine aynı eğitimi veren öğretmenleri ayrı ücretler ile mükafatlandırıyorlar. Ben devlet kurumunda çok kısa bir dönem çalıştım, ama eğitim kalitesinin iyi olmadığını biliyorum. Özel bir okul ile devlet okullarında verilen eğitimin kalitesi kesinlikle bir değildir. Lütfen kimse kızmasın ama özel bir okulun eğitimcisi ile devlet okulunda çalışan eğitimciler de bir değil.. 
Kısacası 2011 yılı da öğretmen arkadaşlarım için iyi bir yıl olmadı.

2011 yılında çok özel ve güzel yeni insanlar tanıdım. Kendimi biraz daha iyi tanıdım.

2011 yılında da  hiç bir huyum değişmedi, yine ilk görüşte sevmediğim bir insanı daha sonra yine sevemedim.

Sudan'da yapılan katarakt ameliyatlarını izleme şansım oldu, benim için belki de bir çok insan için hiç önemi olmayan 100 tl gibi ufak bir rakam ile bir insanın doğuştan gelen göz karanlığına son verilebildiğini gördüm.

Van depremi ile sarsıldık.

Ramazan ayı Ağustos ayına denk geldi, su içmeden dayanamayız sanar iken sabırla oruca devam ettik.

Bahçede Karpuz Yetiştirdim.

Aralık ayında en yakın arkadaşlarım askere gitti. Yalnız kaldım.

2011 yılında 2010 yılına göre daha az konu yazdım. Çünkü yakınlarımla ilgili sağlık sorunları vardı, benim için zor ve hızlı bir yıl olarak geçti.

Kendi evime taşındım, hayattan beklediğim bütün şeylere ulaştım. Şimdi yeni şeyler hedeflemek lazım.. Zira insanın bir hedefi yoksa her istediğine ulaşıyorsa kolayca, hayat çok anlamsız oluyor..

Bir arkadaşımı trafik kazasında kaybettim. Mekanı cennet olsun.

Bu yazı ile beraber blogda 2003 konu yazdım.  Bazıları belki çok gereksiz bazıları yetersiz, bazıları eksik, bazıları çok gerekli bilgilerdi. Ama yazdıklarımın hepsi bir gün mutlaka bir yerlerde insanlığa lazım olacak bilgilerdi. :) Çünkü bilgi sınırsızdır. 

Siteme yazılan 54 yorumu, herhangi bir gruba fikre ya da şahsa karşı hakaret içerdiği, reklam linkleri, site linkleri bulundurduğu için, bazılarını konu başlıkları ile alakasız bulduğum için, bazılarını da sadece beğenmediğim için yayınlamadım.

Gereksiz eleştiri bulunan yorumların bazılarını, vaktim değerli olduğu için okumadan spam'a gönderdim, bazılarını okurken beni bu kadar takip edip, bütün yazılarımı okuyup, beğenmediği halde çarpıya basıp, takip etmekten vazgeçmeyerek bir de eleştiri yorumu yazdıklarını görünce sevindim. Yazma şevkimi arttırdılar. Bazılarının yorumları dikkatimi çekince ip adreslerini araştırdım.

Ekim ayında Ankara kazan biz kepçe, kardeşlerim ile nostalji turu yaptık. Kardeş güzel şey. İyi ki varlar!!

2011 yaz mevsiminde en yakın kız arkadaşımı evlendirdik, sevindik.

Siteye yazdığım her 10 yazıdan 6' sı için konunun uzmanlarından olumlu eleştiri, yönlendirme maili aldım, en çok doktorlar ve diyetisyenler alanları ile ilgili yanlış ya da eksik bilgileri yazarak konulara destek oldular.2011 yılında sitemde yayınlanan Google reklamlarından elde edilen 475 tl 80 kuruş reklam gelirinin 375 tl tutarını 'Baba Beni Okula Gönder'  kampanyasına, geri kalan rakamı 'Lösev'e'  Neşe Tuana sitesi  takipçileri adına aktardım. Teşekkür ederim.

2012 yılına girerken ilk hediyeyi aldım; yarın için yaptığımız Antalya gezisi turu yoğun yağmur yüzünden iptal edildi :)

Yağmur, Mis Gibi Toprak Kokusu,  kokulu mumlar.. 2012 güzel bir yıl olacak..


Şimdilik aklıma gelen bu kadar..

2012 yılının hepinize sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Sevdiklerimiz ile nice  güzel yıllara..
2011 Nasıl Geçti?, 2011 Neşe Tuana'da Nasıl Geçti?

2 yorum:

Beşparasız dedi ki...

Acısıyla , tatlısıyla bir yıl geçirmişsiniz..Evet antalya 2 gündür çok yağışlı iyiki gelmemişsiniz buranın yağmuru çok pistir :)Sizede mutlu yıllar diliyorum..Sevgilerimle..

Neşetuana dedi ki...

Teşekkür ederim :)

muhasebe programları - indir - ilan ver