25 Kasım 2011 Cuma

Seni Seviyorum Börek!


Bu sabah bahçeye sığınmış çirkin bir köpek buldum, yüzü buruş buruş, tıpkı fotoğraftaki gibi..
Ağlıyordu sanki, dokunamıyorum da korkuyorum. Tutup kaldırmak istiyorum yapamıyorum. Bir kaç dakika bakıştıktan sonra büyük bir cesaret ile yanına yaklaştım ve dokundum, hiç kıpırdamadan gözlerimin içine baktı, sonra onu sepete koydum ve bahçe avlusuna çıkardım, bir şeyler yedirdim, zorla süt içirdim. Bir ara sütü ayakkabıma fırlattı gibi :)

 Buruş buruş olduğu için hemen adını da belirledim; börek..

Ne alaka demeyin oklava ile yapılan börekler gibiydi suratı..

Börek, doyduktan sonra kapının önünde oynamaya başladı, yarım saat sonra kocaman bir köpek kapıda belirdi, böreğin annesi.. Karşı komşunun köyden getirdiği köpeğiymiş, börek de onun yavrusu.. 

Komşu da böreğin annesini takip edip gelince yaramaz böreğin bizim bahçeye atladığı anlaşıldı. 
Mecburen annesine vermek zorunda kaldık, zaten bizim evde köpek beslemek imkansız, mahallenin bütün kedileri annemin kapı önüne bıraktığı sütlerden,  apartmanın önünde toplanıyorlar nasıl anlaşabilirlerdi ki..

Börek, annesi ile gitti ama adını ben koymuş oldum, artık onun adı börekk :) 

Bu arada sütü içen kediler akşamları yürüyüşe çıktığımda beni kovalıyorlar, annem ile babam'da 'bir tek senin peşinden geliyorlar' diyerek gülüyorlar bana.. O kadar da rüşvet niyetine sütün yanına bisküvi koyuyorum ama nafile..

Kediler insanı kovalar mı ya? Normalde sokak kedileri insanlardan hep kaçarlar..Bir tek beni kovalayıp, diğer kimseye bulaşmıyorlar. Gıcığım kedilere, galiba onlar da bana.. :)


Seni Seviyorum Börek!, Kediler İnsanları Neden Kovalar?,

2 yorum:

♥мұ»p»r«i»n«č»є«ss dedi ki...

yerim ben o böreki...çok güzel yazmışsın canım, annesinin olmasına çok sevindim bi an terkedilmiş zannettım ve çok üzüldüm...Kediler senden mama istiyorlar sanırım oyüzden peşinde olabılırler...Çok tatlılardır, gıcık olma ablası onlara ;) bloğuma bekliyorum seni buarada iadey-i ziyaret yapmalısın :)

NİLAY (nilmoon) dedi ki...

çıkardığımız yerel gazeteye 2 haftadır sokak hayvanları ile ilgili yazı yayınlıyoruz..bloguma koydum az önce..okursanız memnun olurum, belki sizin de bize katkılarınız olur..

hayvansevenleri seviyorum,Allah razı olsun..

muhasebe programları - indir - ilan ver