18 Kasım 2011 Cuma

Fatmagül'ün Mücadelesine Medya Desteği

 Kanal D ekranlarında yayınlanan, Vedat Türkali' nin  'Fatmagül'ün Suçu Ne?' kitabından uyarlanan 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' dizisi dün gece yayınlanan bölümü ile herkesi ekran başına topladı.Diziye Cüneyt Özdemir, Serdar Cebe gibi ünlü haberciler de ekranda görünerek destek verdi.

Geçtiğimiz günlerde medyanın da geniş yer ayırdığı N.Ç. davasındaki tepkileri hatırlatan sahnelerde, kadın hakları savunucuları ve medyanın Fatmagül'e olan desteğiyle net bir mesaj verildi.

Dizide, medyanın desteği ile oluşturulan kamuoyu sayesinde bazı vatandaşlar Fatmagül'ün adliyeye geldiği sırada kendisini "Asla yalnız yürümeyeceksin" sloganları ile karşılayarak destek verdi.Toplumda,  sosyal hakları sınırlandırılmaya çalışılan, iş hayatında çalışması bile engellenmeye çalışılan,  her gün bir yerlerde eski eşi, eski sevgilisi, terk ettiği erkek tarafından şiddete maruz kalan, sırtından bıçaklanıp sokağa atılan, özlük hakları elinden alınan, öldürülen, töre cinayetlerine kurban giden, tecavüze uğradığı halde susan-susturulan bütün kadınlarımız keşke haklarını savunabilecek toplum desteğini- aile desteğini her zaman alabilseler, ama bu böyle değil.

Hâlâ devletten koruma talep ettiği halde bir yerlerde canına kıyılan, öldürülen, tecavüze uğrayan, susturulan, susan onlarca kadın var..


Ne yazık..


Sinirleniyorum..

Fatmagül'ün Mücadelesine Medya Desteği, Kadına Şiddette Son Nokta

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver