19 Kasım 2011 Cumartesi

Benden Selam Olsun Tüm Ev Hanımlarına..Yaklaşık olarak 1 haftadır, evdeyim. İşe gitmiyorum, işten ayrılacağım diye söylendiğim, rest çektiğim, beni kaybetmek istemeyen yöneticimden 'işten ayrılamazsın, seni bir tatile gönderelim, düşün de gel.' dedikleri için havadan izin kullanıyorum..Özel derslerimi iptal ediyorum, dershanede verdiğim derslere gitmiyorum, hatta haftada bir gün gönüllü olarak katıldığım devlet okulundaki derslerime bile girmiyorum..

Tembelim.. tembeldim.

Müthiş sıkıldım ve acayip bir enerji birikimi yaptım, evde kaldığım 5 gün boyunca ev temizliği, yemek yapmak, bulaşık yıkamak, çamaşır yıkamak konusunda sabrımı taşıracak kadar iş yaptım, bütün gün çeşit çeşit yemekler yaptım, bildiğim-bulduğum bütün yemek, ekmek, kuru pasta, yaş pasta, sütlü tatlı çeşitlerini denedim, evdeki herkese 4 günde yarım kilo aldırdım. :)

Sonuç olarak; Allah ev hanımlarına sabır versin.. Nasıl kendini tekrarlayan  bir iştir o.. her gün aynı şeyler..

Ben zaten çalışırken de bunları yapıyordum, abartmadan, dozunda..zamanında.. ama sürekli evde olan bir insanın zaten bunları yapmanın dışında pek bir seçeneği kalmıyor gibi..

Daha önce Kadınlar Neden Çalışmalı? konusunda düşüncelerimi yazmıştım. Yine kanaat getirdim ki, eğer bir bayan evine ve kendine bakmayı ihmal etmiyor ise kesinlikle çalışmalıdır...

Bütün ev hanımlarının, (anneciğim de dahil)  çocuklarına gösterdikleri sabrı, ehemmiyeti, emeği saygı ile alkışlayarak,  İşime, özel derslerime  geri dönüyorum .. :)

Benden Selam Olsun Tüm Ev Hanımlarına.., Ev Hanımlığı mı Zor Çalışmak mı?
muhasebe programları - indir - ilan ver