22 Temmuz 2011 Cuma

Güneş Yanıkları Nasıl Geçer?Güneş yanıklarının tedavisi yanıkların evresine göre belirlenir. 1. derece hafif yanıklarda soğuk pansuman cilde iyi gelir. Kızarmış bölgeye yoğurt sürülebilir, eczanelerde bulabileceğiniz yanık kremleri de cildi rahatlatacaktır.

Yaz aylarında oluşan yanıklara karşı sıvı alımını çoğaltmamız gerekiyor.

Aspirin gibi kan dolaşımını hızlandıran, kanı sulandıran ilaçlar güneş yanıklarının ağrısını azaltmak için kullanılmamalı, aksi halde ciddi sağlık sorunları oluşabilir.

Cilt kanserinden korunmak hafif olmayan güneş yanıklarında vakit kaybetmeden bir uzmana danışmalısınız.

Güneş Yanıklarından Korunmak için :

Aloe Veralı krem : Güneş yanığı için aloe veradan daha etkili bir içerik yoktur. Aloe vera, hem antibakteriyel olması hem de bağışıklık sistemini güçlendirmesi açısından son derece etkilidir.

Vitamin E : Antioksidanlardan biri olan vitamin E, güneş yanığının verdiği zaran iyileştirirken etkilerini de azaltır.

Vitamin C alımını arttırın : Diğer bir antioksidan olan vitamin C’nin alımını arttırmak iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Karbonatlı banyo: 1 fincan karbonat eklenmiş soğuk su ile banyo yapabilirsiniz.

Güneş yanığı acısını azaltmak için bitkisel çözüm : 1 damla lavanta yağı ile 1 tatlı kaşığı yoğurt karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Güneş yanıklarının olduğu bölgelere sürülür. 15 dakika kadar vücutta bekletildikten sonra ılık su yardımı ile temizlenir.

Güneş Yanıkları Nasıl Geçer?, Güneş Yanıklarına Ne İyi Gelir?, Güneş Yanıkları İçin Ne Yapmalı?, Güneş Yanıklarında İlk Yardım

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver