2 Haziran 2011 Perşembe

Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı

                    kayısıyagı

Geçtiğimiz haftasonu bir kozmetik firmasının cilt bakım ürünleri tanıtım organizasyonuna misafir olarak katıldım. Organizasyonda cilt bakım uzmanları da yer alıyordu. Dolayısı ile -katılım çok olmadığı için- gelen misafirlerin hepsine ücretsiz analizi hediye edildi.

Uzman, cilt analiz sonuçlarımın  çok iyi oduğunu söylerken ben de şaşırdım. Çünkü cilt konusunda hiç bir kozmetik ürünü kullanmayı tercih etmiyorum. Analiz sonuçlarını açıkladıktan sonra, uzman örnek teşkil edebilmesi açısından kullandığım kozmetik temizleyici/bakım ürünlerinin adını vermemi istedi. :) 'Ama ben hiç bir şey kullanmıyorum ki' dedim. Sonra kayısı yağım aklıma geldi. Evet, hiç bakım yağı kullanmıyorum ama haftada 3 kez düzenli olarak kayısı yağı ile bakım yapıyorum. Bakım olarak değil aslında, kayısı yağının cilt lekelerini, akneleri, sivilceleri ve siyah noktaları temizlediğini düşünüyordum.

Cilt yaşı, büyük ölçüde genetik yaşınıza bağlı olduğu gibi beslenme şekliniz, özel hayatınızla da doğrudan ilişkili olarak gelişiyor. Kimyasal birleşimlerin kullanıldığı kozmetik ürünlerini 'ticari amaç ile' öneren uzmanlar var ama ben tercih etmiyorum. Markaların serumlu-ilaçlı ürünlerini kullanmak yerine sürekli bir cilt temizliği için kayısı yağını kullanabilirsiniz. Akne ve sivilce tedavilerinde 8 hafta içerisinde belirgin bir sonuç alabiliyorsunuz, aynı zamanda t bölgesi yağ sorunları için en ideal bakım kayısı yağı ile yapılabilir.

Peki kayısı yağını nasıl uygulayabilirsiniz?

Gece uyumadan önce yüzünüzü ılık su ile yıkadıktan sonra pamuk yardımı ile kayısı yağını tonik sürer gibi cildinize yayın ve aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın. 2-3 dakika masaj işlemine devam edin. Masajdan sonra kayısı yağı 5 dakika yüzünüzde kamalı, sonra yüzünüzü yıkayın. Yıkarken paraben içeren sabunları kullanmayın.

Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı, Kayısı Yağı, Kayısı Yağının Faydaları, Kayısı Yağı Faydaları, Sivilceler Nasıl Geçer?, Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?, Akne İçin Doğal Çözümler, Sivilceler İçin Ne Yapmalı?,

6 yorum:

Adsız dedi ki...

peki, bir soru o zaman :))

benim kesinlikle yüzümü fresh hissetmem lazım, nasıl dersen, bir sabun & temizleyici ile mutlaka yıkamam lazım, yoksa ölü gibi hissediyorum :))

bu yüzden ben de arındırıcı dışında bir ürün kullanmıyorum, kozmetikleri sevmem.

bunun için önereblieceğin bir sabun & arındırıcı var mı ?

Neşetuana dedi ki...

Ben yüz yıkamak için dalin bebek şampuanını kullanıyorum :)

Adsız dedi ki...

wuu süper fikir :)
ben de cilt nemlendiricisi olarak bebe yağı kullanıyorum da :))
tuttum bu fikri :)

Unknown dedi ki...

bende kayısı yağını duyp almıtım yanlız gecen tv de 5 milyon civarında olanların sahte olacağını bu tip yağlar 15 den az ise gerçek olamıyacağını dikkat gerektiğini söyledi:( ki benim sorduklarım hep 4-5 civarıydı o yüzden sürmeyi bıraktım .değşiklik pekde göremedm.gerçi çokda kullanamamıştım.bilginiz olsun

Adsız dedi ki...

BEN PAHALI OLANINDAN KULLANDIM MAHVETTİ CİLDİMİ..
GÜLPERİ

Ceren dedi ki...

Benim favorim de zeytin yağıdır. Toz şekerle karıştırarak doğal peeling elde edebilirsiniz, tüm vücuda da uygulayabilirsiniz.

Taze ve ferah hissetmek için lavanta veya limon yağı öneririm, özellikle cildiniz yağlıysa. Kullanımı yazıdaki kayısı yağı kullanımıyla aynı. Yalnız lavanta yağının kokusu çok keskindir, demedi demeyyin :)

Ek bilgi olarak, lavanta yağı baş ağrısı ve strese de iyi gelir.

Sevgiler :)

muhasebe programları - indir - ilan ver