21 Mayıs 2011 Cumartesi

Uyarı; Kontur Turizm İle Yolculuk Yapmayın!

                                   kontur

Perşembe günü acil olarak Ankara'ya gitmem gerekti, acele olunca ne uçak bileti ve ne de sürekli seyahat ettiğim Kamil Koç otobüslerinde uygun yer bulamadım. Üniversite Öğrencilik zamanlarımda 1-2 kez kontur ile yolculuk yapmışlığım vardı. Uygun saatli bilet bulunca, mecburen  kontur turizm'in internet sitesinden iniş yerini 'Ankara Otogar' seçerek biletleri aldım. Ve şubeye bileti almaya geldiğimde özellikle otogarda inmek istediğimi belirttim. 'tamam' dediler. Buraya kadar bir sorun yok.

Otobüs Gece 3.30'da Ankara'da olacaktı. Gece hiç uyuyamadım, otobüs tangur tungur gidiyordu, şoförde çok ters bir adamdı, molalarda soru soran olsa tersliyordu.

...

Gecenin 2 sinde (02.00) muavin yanıma gelip '3 kişisiniz 3 kişi için otogara giremeyiz, yolda indireceğiz sizi' dedi. Ben nazik bir şekilde, yanımızda yaşlı bir insanın olduğunu ancak otogarda inebileceğimizi söyledim. Dinlemedi bile. Hatta 'olur olur inersiniz ' diye dalga geçer gibi söylendi. Şöförde oturduğu yerden ' otogara giremem, 3 kişi için gerek yok' diye bağırıyordu. Kamera şakası gibiydiler..

İnme vakti gelince, muavin yanıma gelip 'burada sizi indireceğiz' deyince, sinirlendim tabi. Yağışta var, nasıl orda inip gideceğim diye düşünüyorum. Sakince durumu anlattım ama yine anlamadılar. Baktım adamlar konuşmayı bile bilmiyor, zır cahil insanlar. Tatlı dille anlatmaktan anlamıyorlar. ' ben inmeyeceğim, bileti bana ankara otogar diye satınız, mecbursunuz orada indirmeye' diye bağırdım. Ve inmedim. Şöför muavinden daha cahil,  o kadar şaşırdım ki. Sanki bana iyilik yapıyormuş, bunu yapmak görevi değilmiş  gibi otogara girene kadar oturduğu yerden sarhoşlar gibi ' ayıp ya ayıp ' falan filan diye 2 dakikalık yolu dönerken susmadan durmadan cak cak etti.
Amacı diğer yolcuları kışkırtıp, üzerimde baskı yaptırmak ama herkes beni haklı gördü.

Ve isteğimi daha doğrusu görevi olanı yaptırdım ve gecenin 3 ünde hiç bilmediğim bir yol kenarında inmeyip Ankara otogarına kontur otobüsünü girdirebildim. Bununla da bitmedi tabi. İndiğimizde Saygısız, zır cahil şöför yanımıza geldi ve üzerimize yürür gibi davranarak ' yürüseniz ne olacak' dedi. Kısa bir tartışma oldu. Yaşını başını almış eşşek kadar adam ama insan olamamış. En son baktım dırdırı bitmiyor, ben de hakkımı aramaktan geri duramıyorum ne derse karşılık veriyorum, sabrım da kalmadı yaşça büyük olmasa ve eğitimsizliğinin farkında olmasan boğazına yapışacaktım neredeyse.. :D

' siz buraya bizi bırakmak zorundasınız, o zaman bileti satarken söyleyin, sizi şikayet edeceğim' dedim. yürüdüm. Arkamdan ' nereye edersen et, nereye istersen et' diye de bağırdı.

Şimdi anlatırken gülüyorum adamın haline. Ve Yolcuların da 'sen ne kadar cesaretlisin, erkek gibi kız' demesine..

Sanırım şoför sarhoştu.


Kontur Turizmin personeli çok saygısız. Yolculara 'sen' diye hitap ediyorlar, konuşma deseniz sıfır. hizmet kalitesi sıfır, görev ihmali 10 üzerinden 10.  Terbiyesizlik 10 numara..

Yolculuk yapanlar taşıma firmalarına canlarını emanet ediyorlar. Bilette adı yazan yere yolcuyu bırakmak onların görevi. Ama neymiş; zamanları buna yetmezmiş, 5-10 lira otogar ücreti öderlermiş. Ne kadar komik.. 1 kişide olsa bilette son durak yazan yere bırakmak zorundalar, ya da bilet satarken iniş alanına ' yolun yarısında indirebiliriz' , ' otogara girecek tek kişiyseniz şehir dışında sizi bırakabiliriz'  yazsınlar. Hatta olmadı bence kontur için en uygunu 'allah ne verdiyse' yazılsın.. Bu kadar lakayıt çalışan bir firma daha görmedim..

Sorun yaşamak istemiyorsanız Kontur Turizm ile yolculuk yapmayın, çeşitli internet sitelerinden araştırdığınız zaman personelinin genel itibari ile saygısız olduğunu herkes yorum olarak belirtmiş. İstemeden de olsa DENEDİM YORUMLADIM.


Galiba bu adamlar kendilerini tekel firma konumunda zannediyorlar ki  bu kadar emsal firma varken böyle saygısız davranıyorlar ya da paraya doymuşlar..

Ve saygısız şoföre dediğim gibi şikayetimi gerekli yerlere az önce yaptım. (Ulaştırma Bakanlığına da şikayet ettim.) Bir daha kesinlikle kontur ile yolculuk yapmam, yapan herkesi de uyarırım. Eş dost kimsenin yolculuk yapmaması için herkese bunu anlatacağım.

Dönerken yine uçak bileti bulamadım. Neyse ki Kamil Koç Otobüslerinde boş yer buldum, yol kartımla biletimi aldım. Huzurluca evime geldim. Kamil Koç Türkiye'nin en kaliteli otobüs firması.. Rahat ve sorunsuz bir yolculuk için Kamil Koç otobüslerini tercih edebilirsiniz, ücretleri diğer firmalardan 1-2 tl fazla ama personeli nerde, nasıl konuşmasını bilen saygılı insanlar.

Kontur Turizm benim için bitmiştir; Kara Listeye Aldıklarımdan..

(Anlattıklarım olayın yumuşatılmış halidir.)


Uyarı; Kontur Turizm İle Yolculuk Yapmayın!, Kontur Turizm Şikayet, Kontur Turizmin Saygısız Personeli, Kontur Turizm Sarhoşa Benzer Şoförü

6 yorum:

komançi dedi ki...

kontur turizm yıllar oncede bize büyük bir saygısızlık yapmıştı. pişkin insanlar ( tabi insan kelimesi lafın gelişi)

Özgen dedi ki...

Çok iyi yapmışsınız uyardığınız için teşekkürler bence de Kamil Koç harika sevgiler...

yurdagül dedi ki...

canısım çkk geçmiş olsun.gecen sene bunu gibi olay benim başımada geldi moladan sonra şeker ikram etti muavin inmemziede 1 saat var bu şekerin suyu genzime kaçmazmı boğuluyodum öksüre öksüre hemde önlerdeyim şöforde duyoya yanındaki muavinde öksürmem bitince su istedim şöför muavine hayır veremzesin 20 dk sonra incek zaten dedi o kadar sinir oldumki iner inmez birsürü dualar ettim o kardar farklı firmalarla yolculuk ettimki şuan ismini hatırlamıyorum haksızlıkda etmiyeyim.yolculuğum zonguldağın devrek ilcesiydi her firma gitmiyo oraya belirli bikaç firma uğruyo

sevgilerimle canısım inşlh bidaha bu gibi tatsız olaylar yaşamazsın hakkını savunmada da iyi etmişsin tebrik ediyorum seni yolda inmediğinden dolayı.

Adsız dedi ki...

ablam tamamen haklısın ben de mersınden marasa adıyaman tur 6 kışıyız bızı gecenın bı vaktı osmanıyeye bırakmak ıstedı sabaha kadar bekleyıp marasa bınecekmısın bı kavga çıktı polısler geldı o sayede marasa gıdebıldık kara lısteye adıyaman tur u da ekleyebılırsınız

Adsız dedi ki...

Dün akşam Kontur ile Ankara dan geldim. Kesinlikle haklısınız sonuna kadar katılıyorum. Keşke Varan bulunduğum yere kışında çalışsa, firması ile yolcusu ile kalitesiz Konturun eline kalmasak.

Adsız dedi ki...

Ben de bunların aksine bir durum yazayım otobüsün kalkış saatine geç kaldım beni yaklaşık 15dk beklediler şoföre durumu anlattım hiç laf etmedi şu an otobusteyiz gidiyoz bakalım

muhasebe programları - indir - ilan ver