26 Nisan 2011 Salı

Türk Telekom Şikayet

                  turk-telekom

Şimdi size aslında bir çok insanın muzdarip olduğu ama internet kullanımını bilinçli olarak yapmadığı için,  derdini anlatamadığı-duyuramadığı  bir hikayeyi anlatacağım.

Bu şahıs (yani ben) 11 ay önce yeni bir eve taşınır ve Türk Telekom Müdürlüğüne 2 telefon hattı, 1 adsl hattı için nakil dilekçesi verir. Lafta; telefon hatları '2 hafta sonra'  bağlanacaktır. 11 ayda her gün bıkmadan usanmadan Telekom Müdürlüğüne gider ve telefonlarının ne zaman aktarılacağını sorar, görevliler hep oyalar hep oyalar. Bu arada telefon hatları aktarımı yapılmadığı için bu şahıs 11 aydır oturmadığı konutun kirasını ve kullanmadığı 2 telefon hattı ve 1 Adsl faturalarını günü gününe hizmet alamadığı halde ödemek zorunda kalır.

Türk Telekom yetkilileri ' telefon kutusu yok, o bölgede imar yok, 2 hafta sonra bağlayacağız, nisan'ın ilk haftası bağlayacağız'  diye oyalama laflar söylemeye devam ederler.

Neşe Tuana'nın sabrı taşar. Ne kadar şikayet sitesi varsa buralara konuyu yazar. Twitter'dan bile şikayet eder. Türk telekom yetkilileri/müşteri temsilcileri her şikayetten sonra arar, aynı lafları söyler.

En sonunda bu kız BİMER' e şikayette bulunur. Bimer şikayeti sonucu, Telekomcular yine arar aynı şeyleri söyler.

Yine 'ellerim bomboş' şarkısı eşliğinde geri döner.

Şimdi gelelim sorulara? Yahu çok merak ediyorum, Türk Telekom nasıl bir kurummuş böyle? Madem bir hizmeti veriyorsunuz adam gibi verin. Küçük bir esnaf işletmesi bile bu kadar lakayıt çalışmaz. İnsanları parası mağdur etmeye hakkınız var mıdır?

Sonuç olarak; telefon hatlarımın aktarımı için başvurmadığım yer kalmadı, ama ellerim bomboş, bunun için harcadığım bütün zamanlarım çalınmış. Şikayet etmediğim bir yer kalmadı ama bir sonuç alamadım. Son olarak Türk telekom'u satın alan Arap asıllı sahibine ulaşmalıyım sanırım. Yakında beni haberlerde görürseniz hiç şaşırmayın efendim.  Buradan bildiriyorum:)

Ya da belki Türk Telekom Yönetim kurulu başkanı Sayın Mohammed HARIRI veya Genel Müdür  Sayın Gökhan BOZKURT beyefendiler buradan sesimi duyar?

Türk Telekom Şikayet, Türk Telekom Şikayetleri, Türk Telekom Şikayetleri, Türk Telekom Şikayet Var, Türk Telekom Hattımın Aktarımını Yapmıyor, Türk Telekom Mohammed Hariri, Türk Telekom Gökhan Bozkurt

4 yorum:

Beşparasız dedi ki...

Bukadar uğraşmışsınız bari birde tüketici derneğine başvurun hiçbirşey yapamazsanız kullanmadığınız sürenin ücretini geri alırsınız belki..Telekom halkı düşünseydi internet için sabit telefon zorunluluğunu kaldırırdı..

Neşe Tuana dedi ki...

En son şikayetime karşılık olarak ücretlerin bir kısmını iade edebileceklerini söylediler ama bilemiyorum ne olur. Oraya da şikayet ederim alıştım:)

Adsız dedi ki...

dunyanın en adı ınsanlarını türk telekom adı altında toplamışlar işte adamlar mahkeme kararını bbıle uygulamuıyo yaa boyle bısey varmı onurlu yasamayı bılen bırı herseyı göze alıp hakkını arayacak ben oyle yapıyorum

Semih dedi ki...

Ben telekomun çözüm politikasına inanan insanlardan değilim . Bu yüzden çok fazla sıkıntı çektiğimi söyleyebilirim . Şikayetlerini önemli mecralarda dile getirmedikten sonra çok daha fazla çözüme yanaşmıyorlar . Çözüm üreten yerlerden birisi ise sırasıyla www.telekomsikayet.com ve sikayetvar.com diyebilirim

muhasebe programları - indir - ilan ver