22 Nisan 2011 Cuma

Fatmagül 'ün Suçu Ne 31. Bölüm Yorumları

Dizinin ilk yayınlanan bölümünden bu yana en anlamlı sahnelere sahip olan bölümleri 30. ve 31. bölümlerdi. Bu iki bölüm, dizinin özeti ve anlamı niteliğindeydi. 31. bölümde Erdoğan ve Selim Yaşaran'ın hapishanede gördükleri hakettikleri muamele güzeldi. Bu sahnede ataerkil bir toplum olan türk halkının başka suçlardan (hırsızlık, dolandırıcılık, adam ölürme, yaralama vs vs..) hüküm giymiş bile olsa 'namus' söz konusu olduğu zaman hiçbir şekilde kabullenememeleri yansıtıldı.

Hapishane sahneleri şiddet içeren görüntülerle donatılmış olsa da,  (dizi senaryosu gereği) fazlasıyla hak ettikleri için rahatsız olmadan izleyebildim. Bazı kısımları oldukça komikti.
            hadım

Haberlerde izlemişsinizdir. Tecavüz suçundan hüküm giyenlerin testesteron hormonlarını zayıflatıcı br tedavi uygulanması yasası çıkacaktı ve bu haber trajı yüksek gazeteler ve en çok reting alan tv dizilerinde yayınlanacaktı. Fatmagül'ün Suçu Ne dizisi bu uygulamaya sanırım ilk oldu. Hadım yasası olarak anılarak yasa,  bazı gruplar arasında 'insanların sağlıklarıyla oynama, özgürlük kısıtlama' gibi lanse edilse de ben bu yasayı destekliyorum.

Biliyorsunuz ki yasa TBMM' de kabul edildi.  Kanun Teklifine göre, cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarı veya reşit olmayanla cinsel ilişki suçundan mahkum olanlar, testosteron etkisini önemli ölçüde azaltıcı tedaviye tabi tutulabilecek. Cinsel saldırı ve istismar suçu sonucu mağdur, bitkisel hayata girerse veya ölürse ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek.

                  1

                 2

                 5

                 7

Bunların dışında; Kerim'in jandarma ile beraber recontruction (yeniden canlandırma) anlatması yaparken ağlaması, Fatmagül'ün Mustafa'nın Kerim'i öldürmemesi için üzerine atlaması, Erdoğan ve Selim'in hapishanede gördüğü muameleler, Erdoğan ve Selim'in benzer suçu işleyen (tecavüzcülerle) aynı koğuşa yerleştirilmeleri ve son olarak Kerim'in Fatmagül'ün elini tutup Mustafa'nın önünden yürüyp gitmeleri en güzel sahnelerdi. Finalde olabilecek bir sahneydi.

Fatmagül 'ün Suçu Ne 31. Bölüm Yorumları, Fatmagül 'ün Suçu Ne 31. Bölüm Fotoğrafları

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver