15 Nisan 2011 Cuma

Balıkçı Ölecek mi?


İzlenme rekorları kıran 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisinin yayınlanan son bölümünde Cemile'nin çocuklarının babası, eski eşi Ali Kaptan delirdi.Cemile ile başka bir erkeğin ilgilenmesi, evlilik teklif etmesi Ali Kaptan'ı çileden çıkardı ve Cemile'ye bir tuzak kurarak gemisine çağırdı, Caroline de o sırada gelince Ali Kaptan ikisini bir kamaraya kitledi ve balıkçının kulübesine doğru gemisini sürdü, son anda balıkçı üstüne doğru gelen gemiyi görmesine rağmen kaçmadı..


Şimdi akıllardaki soru ise; Balıkçı öldü mü? Balıkçı ölemez çünkü Cemile'nin bir kurtarıcıya ihtiyacı var. Ve o kurtarıcı hatalarından ders almış olan balıkçı..

Dizi birçok yönden toplumsal olayları konu alıyor. Boşandıktan sonra eski eşlerin kadınlara baskı yaptığı, boşanmış olmalarına rağmen şiddet uyguladığı zaman zaman medyaya da yansıyan hepimizin bildiği bir gerçek. Bu tür olaylarla karşılaşmış kadınlar bundan sonra çocukları için yaşayacağını ifade ederler, bir çoğu Cemile gibi bir kurtarıcı bekler. O halde Balıkçı Cemile'yi mutlu edecek adam. (dizinin asıl jönü)

Ali Kaptan'ın son hareketinden sonra Cemile muhtemelen Balıkçı ile yapmaktan vazgeçtiği evliliği tekrar gözden geçirecek ve Ali'den bir kurtulma yolu olarak evlenmeyi isteyecek.

Dizinin ayrıntılarında garip sahneler de var. Örneğin Ali Kaptan boşanmış olmasına rağmen Cemile'yi yakaladığı yerde ya tokatlıyor ya da hırpalıyor. Öte yandan Caroline' e hiç şiddet uygulamadı, aksine Caroline Ali'yi tokatladı. Burada senarist bir mesaj mı veriyor? Yani sessiz olursanız ezilir dayak yersiniz, baskın olursanız siz döversiniz.. Nerden baksan Aile kuramına uymuyor.

Ne diyelim.. İnşallah kimse böyle parçalanmış bir aileye sahip olmaz.


Bu arada bölümde en sevdiğim sahne son kısımdı..
Balıkçı Ölecek Mi?, Öyle Bir Geçer Zaman Ki Balıkçı Ölecek Mi?, Balıkçı Öldü Mü?, Balıkçı Ölecek Mi?

1 yorum:

sosyetepazarimm.blogspot.com dedi ki...

Valla tatlım bu erkek sıfatını tam kazanamamış kişilerin eski eşlerine uyguladığı bir durum. Erkek dediğin lafı sözü bir, geçmişine bile sahip çıkarken kimseyi hırpalamaz, üzmez, Karakter meziyet sahibi er kişidir.
Her hafta soluksuz izliyoruz. Allah kimseye parçalanmış aile hayatı yaşatmasın. Balıkçı ölürse iş çıkmaza girer diye düşünüyorum. Ali gidip osmanı kaçırcak sanırım.

muhasebe programları - indir - ilan ver