11 Mart 2011 Cuma

Chp Kemal Kılıçdaroğlu Seçim ReklamıSeçimler yaklaşınca siyasiler de televizyonun insanlar üzerindeki tartışmasız etkisinden yola çıkarak bazı reklam-tanıtım kampanyaları yaparak reklamlarda görünmeye başladı. Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu reklam da karşımıza bir oyuncu misali çıkmış, reklamı ilk gördüğümde canlandırma mı, ses taklidi mi acaba? diye düşünmüştüm..

Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçek sesiymiş..

Reklamdaki seçim vaadi ise aile sigortası.. Yalnız reklam sözleri biraz garip. Örneğin 'her aile için aş, her aile biraz rahat nefes alacak, her aile için onulu bir yaşam haktır.' deniyor. Tamam da bunlar zaten var? Bugün geçimini sağlayabilen her insan bu haklara sahip zaten, önemli olan ihtiyaç sahibi olan (düşkün) insanlar için neler yapacaksınız?, hazır balık mı yedireceksiniz yoksa balık tutması için yol gösterecek ya da olta mı alacaksınız?.. vs vs.. çok ayrıntı var. Mamafih reklamda beirtilen cümleler yetersiz ve inandırıcı değil.. Keşke farklı bir reklam çalışması yapılsaydı, hoş.. reklamla da bitecek iş değil bunlar..


Tabii ki ne olursa olsun son sözü her zaman olduğu gibi halk söyleyecek.
Beğendim paylaştım. İyi seyirler!

Chp Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Reklamı

2 yorum:

Adsız dedi ki...

ben bu adamı izlerken gülüyorum çok komik ve hiç inandırıcı değil...
gülperi

Dilekce.. dedi ki...

sadece yuvarlak sözler sarfetmiş, hiç bir belirleyici vaad yok. dediğin gibi herkesin hakkı zaten onurlu yaşamak, biz bunu ilk kez duymuyoruz ki.. Önemli olan bu yuvarlak cümlelerle anlatılan hayatı nasıl sağlayacak? hakkaten bana da çok gülünç geliyor.. Ve sahteeee.

muhasebe programları - indir - ilan ver