14 Mart 2011 Pazartesi

Bugünlerde Ben {Mart 2011}

                                 verimli

*Bu aralar zamanımın büyük bir kısmını ders çalışarak geçiriyorum. Haziran ayına kadar tamamlanması gereken kocaman bir araştırma var. Beynim otomatik sisteme döndü, yemek yerken bile yemekleri araştırma konusu ile bütünleştiriyorum. Sabah kahvaltısında, tabağımda gördüğüm sosisi finans siteminin kaynağı olarak yorumluyorum.  Deliriyor muyum? Hani bazı resimlerde olur ya (aşağıdaki gibi) her bakan farklı bir şey görür. Yanı resimde 3 amaç resmedilmiştir. Benimkisi de öyle birşey..

                                       images


*Hani derler ya; hep ders olmaz biraz mola.. Ben ders çalışırken yeni birşeyler öğreniyorum, öğrenmek varken mola'ya gerek yok ki..

*Dikkat ettim eskisinden daha az dergi, kitap, gazete okuyorum. Yalnızca edebi ve bilimsel makaleleri okumaya zaman ayırıyorum. İnanmayacaksınız ama rüyamda ders kiaplarının tekrarını görüyorum. :D Sanırım bu şundan kaynaklanıyor; uyumadan önce en son neyi düşünüseniz beyin uykuda da onu tekrar ediyor. Örneğin Türkiyede çoğu insanın en büyük eğlencesi televizyon, dolayısı ile dizi izleyerek uyuyorlar. Rüyada dizinin bölümlerini görmeleri olağan :D Çocukken de çizgi film görürdük rüyamızda ya.. onun gibi birşey..

*İnsan neden çalışır?Niye kariyer sahibi olmak ister? diye bana sorsalar, 'sorgulayabilmek için' derim. Herşeyi araştırabilmek, sorgulayabilmek ne güzeldir. Ama ya herşeyin iki yönünü de bilmedikleri için sorgulayamayanlar? her bilgiye gelenek-görenek-alışkanlık diye inananlar..

*İnsanın hayatın anlamına varmadan hiç sorgulamadan yaşaması ve son nefesini öyle vermesi ne korkunç birşey..

*Daha bilmediğim ne kadar çok şey var, ömür yeter mi hepsini öğrenmeye?

*Tembellikte güzeldir, ama tembel olmayı da hak etmek gerek, önce çalış sonra tembelliğin keyfini çıkar. Kendim için ders çalışıyorum, yaşadıkça hedeflerim(iz)  farklı yönlere gidiyor, değişiyorum.(uz)

*Tembelim ben de, herkes kadar.. ama arada bir bana bağıran bir yanım  var, 'hadi kalk' diye söylenip duran. o susmayan ses..

*Sınavları oldum olası sevmedim, ama asıl sınav insanın kendisine karşı verebildiği/verdiği sınav..

*Sanırım gidip ders çalışmam lazım, bugün çok tembellik ettim. Ve bu tembelliği hakedecek bir çalışkanlık göstermemiştim, kendime cezalıyım. =)

*Bahçeye soğan ektim. Bir de şeker gübresi diye tabir edilen gübre ile suladım. Yumurta kabuklarını da çöpe atmayıp ezerek toprağa karıştırıyorum. yumurta kabuklarında kalsiyum var, toprağı besliyor ve soğanların yeşilliklerini canlılaştırıyor.

*Hocamla çalışıyoruz. 'Sana ders anlatmayı öğreteceğim ' diyor. Ben ise, ' bana ders anlatmayı değil ders öğretmeyi öğretin lütfen' diyorum..

*Benim el yazım çok güzeldir, daha önce söylemişmiydim?

*İnsanın kendini övmesi kadar fena birşey olmasa gerek.=)

*Karşı komşunun bir horozu var evlerden ırak.. Sabah 5 akşam 9 çalışıyor.. Bir horozun saate bakar gibi aynı saatte 'üüürüürürüür' diye çığrınmasında ilahi bir neden aramalımıym?

*Yakında taşınacağım. Ev temizliğinden bir hal oldum. Taşınma sırasında, bakkalda çok değerli olan kartonları toplamaktan vazgeçtim, alışveriş merkezinden şeker çuvallarından istedim, sağolsunlar baloncuklu taşıma korumalarıyla beraber verdiler, koli yerine çuvala koydum eşyaları temiz temiz.. E önceden çuvalları çamaşır makinasına attım, yakadım. Kimse duymasın. :P

 *Dışardan eve ne geliyorsa yıkıyorum. Temizlik delisiyim. Ufacık bir toz, dağınık bir ev sıkıntı nedenim..

*Diş ağrısı fena birşey. Çürükler en çok azı dişlerini seviyorlar, dişlere dikkat, günde 3 kere fırçalayalım.

*Tam bu yazıyı yazarken elimi kupa fincana atıyorum ve bardağın içi boş, su bitmiş.. günde 3 litre su içmek gerek..5 lt su 1,250 tl. Damla su markasının çeşme suyundan bir farkı yok, tavsiye olarak; içmeyin..

*Dün gece bir kedi yol boyu apartmana girene kadar arkamdan geldi, bu sabahta siyah bir kedi beni kolladı. Geçen gece yağmurdan apartmana sığınan bir kediye bir kap süt vermiştim, Naptı? bütün akrabalarına 'bu kızı koruyun, kollayın' diye haber mi saldı ki? ^_^ Kediler, sizlere dokunamasam da uzaktan çokça seviyorum.

*Arada sırada burada tembel olabilirim, ama burdaki (blogdaki) tembelliğim başka bir yerdeki çalışkanlığım demektir. Durmak yok yola devam. Son olarak; Herkes için;  http://www.nesetuana.com/  :)

Yayınlanmasını istediğiniz yazılarınızı, anılarınızı ve fikirlerinizi tuananese@gmail.com 'a gönderebilirsiniz. Kendi blogunuz gibi..

* Hayatımız boyunca çok çeşitli yollardan geçiyoruz. Farklı hayatlar yaşıyoruz. Ama sonunda hepimizi birleştiren sonsuzluğun başlangıcı olan şey bir avuç toprak.. Erkan Esenboğa'yı saygıyla anıyorum..Mekanı cennet olsun.

Bugünlerde Ben Mart 2011, Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver