4 Şubat 2011 Cuma

Kerim'in Suçu Ne?Vedat Türkali'inin Bugaristanda geçen bir dramadan esinlenerek yazdığı  'Fatmagül'ün Suçu Ne?' romanı, yıllar önce başrollerini Hülya Avşar ve Aytaç Arman'ın canlandırmasıyla geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştı. 2010 yılında da Aşk-ı Memnu dizisi ile çıkış yapan, Türkiyenin Yıldızları programında ikinci olan Beren Saat ve yarışma birincisi Engin Akyürek 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' dizisinde bir araya geldi.


Dizinin ilk bölümleri özellikle tecavüz sahnesinin ekranlarda gösterilmesi büyük tepki almıştı. Halbuki o sahneden sonra dizinin hiç bir bölümünde cinselliği ön plana çıkaran sahneler yer almadı. Hatta dün farkettim ki ekran üzerinde 'aile işareti' çıktı, yani ailece izlenilebilecek bir diziydi. Aslında işin bu kısmı biraz garip, ailece izlerken dizinin adının neden 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' olduğunu soran bir çocuğa ne cevap verecektik?

İşin aslı gerçekler ortaya çıktıkça -senaryoyu uzatmak için- Fatmagül'ün suçu ne? durumu bitirilerek,  artık bizi isyan noktasına getirmeye başladılar. Asıl Kerim'in suçu Ne? izleyici bunu merak ediyor. 20. Bölümde bütün gerçekleri öğrenen Fatmagül'ün eski nişanlısı Mustafa, Reşat Yaşaran'dan gelen sus payı paraları alır ve gider. Herşeye rağmen Fatmagülü bırakmayan Kerim ise başına gelecek her belaya razıdır çünkü Fatmagül'e âşık olmuştur.

İleriki günlerde kerim'in ağlamaları, acı çekmeleri sona erecek, Fatmagül geri dönen Mustafa'nın Yaşaranlar'dan para aldığını duyunca Kerim'in değerini anlayacaktır. Mustafa ise, büyük aşk dediği Fatmagül' ü aslında gerçekten sevmemişti, yalnız bırakmasının tek nedeni buydu.

Kerim'in hatırlamak istemediği, fotoğraflarda yüzünü kestiği babası kimdi? Çok zengin bir adammıydı, ileriki bölümlerde ortaya çıkacak mı?,  Fatmagül Kerim'i sevmeye başlayacak mı?..  21. bölümde izleyicileri büyük süprizler bekliyor.

Bunu da Okumalısınız; Fatmagül' ün Suçu Ne Nasıl Bitecek?

Kerim'in Suçu Ne?, Fatmagül'ün Suçu Ne 20. Bölüm Yorumları

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver