25 Şubat 2011 Cuma

Deviasyon Ameliyatı {Video}

                    

Deviasyon, halk arasında bilinen adı ile burun kemiği, kıkırdak eğriliğidir. Deviasyon hastaları, genellikle nefes alamama, burun tıkanıklığı şikayetlerinden dolayı doktora gidiyorlar.


Bunlar dışında deviasyon hastalığı horlama, burun şekli bozuntusu, burun kanamaları, burunda sürekli oluşan kabuklar, sinüzit atakları gibi sonuçlara neden oluyor.

Ha bir de burun estetiği ameliyatı olanların çoğu 'deviasyon ameliyatı' olduğunu iddia ederler. =)
Deviasyon ameliyatı, estetik cerrahiyi kapsamasına rağmen tamamiyle sağlıksal açıdan uygulanan bir ameliyattır.

Deviasyon Ameliyatı, Deviasyon Ameliyatı Nasıl Yapılır?

7 yorum:

adriana1983 dedi ki...

Tam bir baş derdidir kendileri.Bir kez deviasyon olmama rağmen hala geceleri yoğun olmak kaydıyla burun tıkanıklığı yaşıyorum,kolay gibi görünsede bünyeye bağlı bir operasyon ben oldukça ağır atlatmıştım ama sorunum çözülmedi bir kaç yıl sonra tekrar operasyon geçirmeyi düşünüyorum..

S&S

Unknown dedi ki...

ben yakinda olucam, hatta bu ameliyat icin doktoraya 1 yil gec baslicam. burnumun sekli gayet duzgun ama icinde bir bozukluk var demekki ama acayip tirsiyorum ameliyattan. suan tuylerim diken diken oldu.

Neşe Tuana dedi ki...

adriana; geçmiş olsun.

Kalinka; size de geçmiş olsun, ama tedavisi yapılmayınca daha kötü sonuçlar verebiliyor. Ameliyat gelir geçer, sağlık olsun..

Newbahar dedi ki...

Konuyu gece saat 2. 30 da okudum. Ne tesadüf ki henüz bir saat önce burnumun eğriliğinden ve ameliyattan konuşmuştuk eşimle.
Tereddütlerim çok bu konu ile ilgili. Tıkanıklık oluyor ama üşütmelerden dolayı mı tam kestiremiyorum. Şekli düzelsin diye de ameliyat olmak istemem doğrusu. Yaradan böyle yaratmış diyorum. Gözlük takınca eğrilik bana göre daha belirgin hale geliyor. Doktora danışmadan olmayacak ama azda korku var sanırım:(

Aşçiko dedi ki...

18 yaşımda doktor benim de burunda kıkırdak eğriliğinden dolayı ameliyat olacağımı söyledi .Ben de kaLinka gibi çok korkuyorum .

Adsız dedi ki...

Hafif bir bas donmesi ile baslayan derinlerde hissedilen mutluluk duygusu...Hemen ardindan gulumseyerek cok tatli bir uykuya direnemeden hooop gidivervek....
Uykudan mi uyaniyorum sedyedeyim ,bitmis!
Oh,bitmis ne kolaymis!
Ameliyat surecini sadece boyle algilayin,daha iyi hissedersiniz.
Hem gercek bu!

Adsız dedi ki...

Sevgili arkadaşlar ben 3 ay önce Deviasyon Ameliyatı oldum...Bende sizlerin söyledigi gibi korkudan ölüyordum nasıl bir cerrahi olacagını bildigimden nefesim kesiliyordu ve hatta Ameliyat sabahı doktorum cesaret ignesi vurma geregi duydu......kesinlikle korkmayın öyle dayanılmayacak ne bir agrı nede konsültasyon ile karşılaşmadım gayet rahat nefes alıyor ve aynı zamanda görüntü olarak harika dogal bir burna sahip oldum.....

muhasebe programları - indir - ilan ver