4 Şubat 2011 Cuma

Bisküvi Arası Lokum


Püsküğüt arası gül lokumu, kombinasyonların en güzeli.  :)


Kedi dili Bisküvi arasında,  taze gül lokumunu ezerek yemek bana her zaman çocukluğumu hatırlatmıştır.

İki bisküvi arasındaki ezilmiş bir lokum, Bayramların vazgeçilmez şekerini, geçmişten hatırladığımız bugün fiziken yaşlanan,  belki hayatta olmayan bir çok insanı hatırlatır bana..

90'lı yılların en değerli tatlısıydı bisküvi arası lokumlar.. Bakkalllarda satılırdı. Bir çocuğun en büyük mutluluğuydu belki de..

Şimdilerde o kadar çok abur cubur çeşidi var ki, bisküvi arası lokumlar unutuldu. Dört bir yanımızı GDO'lu, hormonlu ürünlerin sardığı bu yıllarda eski gelenekleri Unutma, unutturma! ^_^


Sana yağını ekmek arasına sürüp yediğimiz, salçalı ekmeklerle sokaklarda koşuşturduğumuz günler nereye gitti?

Bisküvi arası lokumu denemeyi unutmayın, tadı harika oluyor..

Merak ediyorum; bisküvi arası lokum size,  geçmişten-çocukluğunuzda  neleri, kimleri hatırlatıyor?

Bisküvi Arası Lokum, Lokumlu Bisküvi

3 yorum:

Sinem dedi ki...

Ne güzel bir konu bu böyle :) taa kaç yıl öncesine götürdü beni :) mutfakta annemin sakladığı yeri bulup kardeşimle aşırırdık lokumları.. bisküvinin arasına sıkıştıracaz derken kırılıverirdi bisküviler, ne çok üzülürdüm.. zaman geçip te kafam biraz basmaya başlayınca önce lokumu ezip sonra araya sıkıştırmayı akıl edebildim... :D ne güzel günlerdi... keşke karşıma çıksa da tekrar alsam o lokumlardan.. gece gece canım çekti valla sütümle de bebişime geçer o da tanışmış olurdu böylece :) ama eski tadını alamam gibi geliyor.. geçti o güzel günler çabucak.. hatırlarken yüzümde buruk bir gülümseme, ne mutlu bana :)

sedef kalem dedi ki...

Aaa süper bir konu tam da bugünlerde onu yiyorum sık sık. Annem lokumları yerinden alıp getirmiş bir kutu.E tabi yanında petit bör bisküvi.Nasıl yedim anlatamam hala var şimdi gidip bir tane daha yiyeceğim.:) Bu arada hiçbir yerde yok bizim Antalya nın gül lokumu.Ne de olsa 'Antalya nın gül lokumu o':=)

müjgan dedi ki...

yazılarınızı uzun zamandır okuyamamıştım bu yazınızla beni çocukluğuma götürdünüz.Birde küçük anımı yazayım.Biz 10 veya 12 yaşlarında iken köyümüzde ramazan ayında insanlarda bir mevlüt telaşı başlardı ve mevlütlerde camide lokumlu bisküvi dağıtırlardı biz sırf o lokumlu büsküvilerden almak için her akşam annemle teraviye gitmek için can atardık o günler çok güzeldi güzel bir yazı olmuş eline sağlık öğretmenim.

muhasebe programları - indir - ilan ver