16 Şubat 2011 Çarşamba

Biberon Çeşitleri


5 yaşında kocaman bir bebek olan şirin Sude, hiç süt içmezmiş, doktoru her gün 1 bardak düzenli olarak süt içmesinin gerektiğini söylemiş ama sudecik annesinin içirmeye çalıştığı sütleri ya lavaboya döküyormuş ya da çöpe.. Bir durum uzun bir zaman sürmüş ta ki penceremden aşağı süzülen süte ben şahit olana kadar.. :)


Bir an için süt yağıyor gibi çılgın bir düşünceye kapılmıştım. Halbuki sude içmek istemediği sütü annesi görmeden pencereden aşağı dökmüş.

Düşündüm taşındım, biraz araştırma yaptım, sonra bir oyuncak mağazasının sahibi olan bir arkadaşımın yanına gittim. 'Oyuncaklı bir biberon' süt içmesini eğlenceli hale getirebilirdi. Sünger bob'dan güzel bir biberon yaptırdık. Ve Sude'ye hediye ettim. Artık yukarı kattan pencereme süt yağmıyor. :) Üstelik Sude sünger boblu süt biberonunu yanından hiç ayırmıyor..

Çocukların sevmedikleri bir çok gıdayı ve içeceği onların ilgilerini çekebilecek yöntemlerle sevdirmeye çalışın, zorla bir şeyleri yemelerini-içmelerini sağlamak hiç bir zaman doğru yola götürmez sizi..Bu arada piyasada bebekler için bulabileceğiniz biberon çeşitlerinin hemen hemen hepsi klasik, halbuki renkli çizimler olsa bebeklerin 6. ayından sonra çevresinde gördüğü renkleri algılama hızını arttırabilirdi. Chicco'nun biberonlarını kullanabilirsiniz. 

Biberon Çeşitleri, Oyuncaklı Biberonlar

1 yorum:

tuem dedi ki...

hahha sudeciğin şuanda hali benim küçüklüğüm annemlere sizin yanınızda içemiyorum die zorla mutfaktan çıkartırdım sonra hooooop lavobaya dökerdim annemlerde bana biberon almışlardı küçük kuzenim içerken bende imrenip içeyim diye bir süre işe yaramıştı ♥

muhasebe programları - indir - ilan ver